Veslování bylo dříve sportem bohatých. První veslařský klub na našem území vznikl v 19. století v Uherském Hradišti
V Uherském Hradišti na břehu řeky Moravy, naproti místní části Rybárny, vznikl v roce 1863 první veslařský klub na českém území. Byl německý a v roce 1908 jej vystřídal Český veslařský klub. V jeho tradici doteď pokračuje Veslařský klub Morávia.
Veslování patří k nejstarším způsobům dopravy i sportovním odvětvím. První závody se uskutečnily už v roce 1315 v Benátkách a v současné podobě veslování pak v roce 1715 v Anglii. Také u nás má tento vodní sport tradici. První závody se jely na Vltavě už v roce 1845. O několik let později vznikl první veslařský klub na našem území - v Uherském Hradišti.
Natáčela tam o historii i současnosti veslování a Veslařského klubu Morávia redaktorka Českého rozhlasu Zlín Markéta Macháčková.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor

Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.



