V Leteckém muzeu v Kunovicích je nově k vidění stíhačka MiG-21 MF
Po téměř rok trvající renovaci v Letecké muzeum v Kunovicích na Uherskohradišťsku představují nový exponát – stíhačku MiG-21 MF.
V expozici bude stíhačka stát vedle jedné z prvních verzí Migu 21 z roku 1966 a bude tak možnost srovnávat.
Čtěte také
Stíhačku MiG-21 MF z roku 1975 muzeum získalo před rokem od Technického muzea v Brně výměnou za dopravní letadlo L-410. Odborníci letoun zrestaurovali do podoby ze začátku devadesátých let, kdy skončila jeho aktivní služba u armády. Mimo jiné obnovili jeho charakteristické světle šedé zbarvení, díky kterému se těmto migům přezdívá šedivka.
Letecké muzeum v Kunovicích
Letecké muzeum v Kunovicích vzniklo v roce 1970, své první letadlo vystavilo o čtyři roky později. Zaměřuje se na letadla československé a české výroby a na stroje, které působily v rámci československého a českého letectva. Vystavuje tři desítky exponátů. Loni muzeum navštívilo okolo 35.000 lidí.
Související
-
Návštěva Leteckého muzea v Kunovicích vám připomene i hokejové zlato z Nagana
Letecké muzeum v Kunovicích je v České republice druhé nejstarší, hned po letišti v Praze-Kbelích. Bylo založeno v roce 1970. Z té doby tu ale už dnes žádné letadlo není.
-
Letadla v Leteckém muzeu v Kunovicích jsou opět k vidění „naživo“
Díky dalšímu rozvolnění můžou 26. dubna otevřít venkovní prostory muzeí a expozic. V Leteckém muzeu v Kunovicích na Uherskohradišťsku proto ještě umývali letouny.
-
V Kunovicích budou mít novou šedivku. Letecké muzeum získalo stíhačku MiG-21
V Kunovicích by ale MiG-21 rádi vystavili ještě letos
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.