Tipy na víkend ve Zlínském kraji: Fašank, výstava motýlů a brouků nebo ledové sochy

26. leden 2023

Máme pro vás tipy nejen na víkendové akce ve Zlínském kraji, ale i na dlouhodobé výstavy nebo procházky přírodou.

Lešetínský Fašank

28. ledna od 10 hodin, na ulicích Lešetín I, II a Kvítková ve Zlíně

Tradiční akce s průvodem masek. Připraveno je:, vystoupení hudebních a folklórních souborů, pochovávání basy, kolotoč, občerstvení, stánky lidových řemesel nebo ochutnávka fašankové domácí zabijačky.

Krojový ples s představením nového krále ve Vlčnově

28. ledna od 19. ledna, Klub sportu a kultury Vlčnov

Tradiční ples, na kterém bude představen budoucí král Jízdy králů ve Vlčnově, která proběhne na konci května.

Prodejní výstava brouků a motýlů 

28. ledna od 8 do 13 hodin, Výstaviště Kroměříž

V hale B proběhne mezinárodní setkání profesionálních a amatérských sběratelů, badatelů a milovníků hmyzu. Na programu bude výměna, prodej a koupě brouků, motýlů, strašilek, pavouků a ostatních bezobratlých živočichů. Nebude chybět ani odborná literatura včetně entomologických potřeb. Na akci bude možné zakoupit i terarijní a akvarijní živočichy.

Setkání sběratelů

29. ledna od 8 do 13 hodin, Výstaviště Kroměříž

Akce je zaměřena na setkání sběratelů a to z více jak 200 oborů. Nebudou zde chybět mince, poštovní známky, bankovky, pohledy, zápalkové krabičky, odznaky, medaile atd. Akce bude probíhat ve dvou halách (A, B) a zastřešených venkovních sektorech.

Ledové sochy na Pustevnách

do 5. února, Pustevny

Tradiční zimní výstava ledových soch, tentokrát s podtitulem "Návrat dinosaurů do Beskyd". Otevírací doba stanů je denně od 9 do 16:30. S jízdenkou na lanovku mají návštěvníci vstup zdarma.

Výstava obrazů Josefa Lady

Čtěte také

do 19. března, Obchodní dům Zlín

Více než sto obrazů a kreseb Josefa Lady vystavuje zlínská Galerie Desítka. Díla významného českého umělce najdou návštěvníci v desátém patře Obchodního domu ve Zlíně do 19. března denně od 10 do 18 hodin.
Autoři výstavy shromáždili 118 originálů ze soukromých i veřejných sbírek. Mezi nimi jsou jeho známá díla i málo vídané kresby, jako například série reklamních letáků vytvořených pro Pražské vodovody a kanalizace. Návštěvníci výstavy uvidí i samotného umělce v dobových záznamech promítaných na plátno. 

Krysáci

Čtěte také

do 26. února, Galerie DK Panský dům, Uherský Brod

Interaktivní večerníčková výstava pro děti. Přijďte nahlédnout do pohádkového světa smetiště poblíž Vizovic, pod pokličku technické výroby večerníčku či se podívat na promítání prvního dílu Krysáků. Otevřeno je v pondělí až pátek 9 -12 a 13 - 17 hodin, sobota + neděle od 13 do 17 hodin.

Fotovýstava Ohlédnutí 2022

Čtěte také

do 8. února, kino Hvězda v Uherském Hradišti

17. ročník neformálního "slováckého pressfota". Výstava nejlepších amatérských fotografií, na kterých je zachycen život na Uherskohradišťsku. Zachycují krajinu, folklórní akce nebo každodenní život na Slovácku. Novinkou letošního ročníku je i studentská sekce.

Terče kroměřížských ostrostřelců

do 5. března, Muzeum Kroměřížska

Výstava, na které návštěvníci mohou zhlédnout přes třicet dřevěných malovaných terčů kroměřížských ostrostřelců ze sbírky Muzea Kroměřížska. Motivy na terčích je přenesou až do druhé poloviny 17. století, nejmladší z nich je datovaný 1932. Součástí výstavy jsou také předměty dokumentující činnost střeleckých spolků v Kroměříži a krátký dokument, připravený ve spolupráci se Sborem uniformovaných ostrostřelců v Kroměříži.
Rozhovor s autory výstavy najdete ZDE.

Ledové sochy v Rožnově

do 29. října, Rožnov pod Radhoštěm

25. ročník výstavy ledových soch, kde jsou tentokrát k vidění díla českých i světových umělců. Nabízí 16 zajímavých ledových soch, jednou z nich je ledový trůn, na kterém se návštěvníci mohou vyfotit, nebo se mohou vyfotit u ledové Poslední večeře Páně. Součástí výstavy je i výstava obrazů ve vstupních prostorách. Otevírací doba do 5. 2 je o víkendových dnech od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Čtěte také

Další tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete ZDE

Nabízíme je i ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každý všední den ve 14:30.
Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.