Slovácký Banksy – to je nová šifrovací hra pro poznávání Uherského Hradiště

6. říjen 2021 14:08
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Streetart graffiti známého a zatím neidentifikovaného pouličního umělce s přezdívkou Banksy

Zabavit se, vidět skvělý street art a poznat Uherské Hradiště - to vše nabízí nová šifrovací hra.

Logické hádanky, křížovky nebo rébusy a k tomu poznávání historie - to je nová šifrovací hra, kterou vymysleli ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti. Aplikaci si lidé můžou jednoduše stáhnout do telefonů.

Hra nazvaná Slovácký Banksy podle světoznámého britského pouličního umělce Banksyho je určená pro každého - pro místní i turisty. Na výběr dává dvě varianty obtížnosti a během plnění úkolů nabízí i zobrazení street artových objektů. Ty můžou hráči vidět nikoli na fasádách domů, ale ve svých aplikacích. Jak daleko lidé ve hře doputují, závisí na počtu vyřešených rébusů.

Hru vyzkoušela i naše reportérka Veronika Žeravová a podrobnosti shrnula do reportáže, kterou nabízíme.

Obrázky krys, které britský streetartový umělec a aktivista Banksy nedávno nastříkal na stěny jednoho z vagonů metra, připomínají cestujícím, že kvůli koronaviru mají nosit roušky

Banksy

Banksy je pseudonym anglického street artového umělce, jehož skutečná identita je neznámá. Jeho díla jsou často satirická a reagují na politické nebo společenské dění. Najdete je nejen v Londýně, ale i v jiných městech po celém světě.

Spustit audio

Související