O budoucnost včelařství se nebojím, dá se u nás studovat už i na vysoké škole, říká včelař Jiří Kalenda

O včelách a včelařství s Jiřím Kalendou
Včelařství je jeden z nejstarších oborů lidské činnosti. A Česká republika má největší počet včelařů v poměru k rozloze.
Včelařství u nás bylo vždy rozšířené. V posledních letech ale získává ještě větší popularitu. Je dokonce možné se v Uherském Hradišti přihlásit na bakalářské studium tohoto oboru.
Kdo je největší hrozbou pro včely? A jak včely reagují na klimatické změny? S předsedou Svazu včelařů Zlín Jiřím Kalendou si o včelaření povídala Silvie Pospíšilová.
Tento článek je součástí seriálu reportáží Českého rozhlasu Zlín KOŘENY. Všechny jeho díly najdete ZDE.
Související
-
Pokud se nestane zázrak, toto řemeslo zanikne, říká malérečka Tupeské keramiky Hana Šubrtová
Před více než sto lety se v Tupesích na Uherskohradišťku začala vyrábět unikátní malovaná keramika. V současnosti ji umí vytvořit jen několik rodinných podniků.
-
Příběh majitele pražíren a balíren kávy Arnošta Dadáka
Arnošt Dadák založil ve Valašském Meziříčí už ve svých sedmnácti letech pražírnu kávy. Jaký byl život tohoto podnikatele?
-
Mít doma talentovaného bubeníka je „husté“, říká maminka dvanáctiletého Janka Pašky z Buchlovic
Dvanáctiletý bubeník Janek Paška z Buchlovic na Uherskohradišťsku získal letos ocenění Zlatý oříšek pro nejtalentovanější děti České republiky.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor


Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.