Zpátky do 19. století. Dělníci obnoví střechu zámku v Lešné do podoby z dob jejího vzniku
Rekonstrukce střechy zámku ve zlínské zoo v Lešné bude stát 50 milionů korun. Vrátí se do původní podoby z konce 19. století, tedy z doby jejího vzniku.
Střecha zámku ve zlínské zoologické zahradě se vrátí ke své původní podobě. Dělníci teď pokračují v rekonstrukci krytiny a klempířských doplňků. Po dokončení má střecha získat vzhled z doby jejího vzniku, tedy konce devatenáctého století.
Čtěte také
Repliky tašek vyrobili na míru specialisté z Německa, vysvětluje investiční technik zoo Jakub Skřivánek.
„Teď tady je typická bobrovka, ale my ji celou odkryjeme a budeme zde vracet původní rozměr krytiny. Jedná se o tři rozměry krytiny. Takzvaná malá bobrovka, věžovka a tradiční rozměr bobrovky a navíc se jedná ještě o tři barevné vzory. Režná, cihlová a pak zelená a žlutá, které jsou doglazované,“ popsal Českému rozhlasu Zlín Jakub Skřivánek.
Kompletní rekonstrukce bude stát padesát milionů korun.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Hejtman Brabec: Sucho je pro Česko největší výzva. Na opatřeních se určitě shodneme i s Motoristy
-
‚Mysleli jsme si, že to jsou jednoeurové mince.‘ Dělníci v Belgii objevili zlato za devět milionů eur
-
Rakouská armáda vydala varování před špionáží. Vojáky upozornila na 21 údajných ruských špionů
-
Českem procházejí silné bouřky. Hasiči hlásí spadlé stromy komplikující silniční i železniční dopravu




