Zlínská zoo pokračuje v dostavbě expozice slonů, bude největší v Evropě

11. květen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Ředitel zoo Roman Horský představuje konečnou podobu expozice Karibuni.

Vedení zlínské zoo se připravuje na poslední etapu rozšiřování areálu Karibuni. Jeden z největších výběhů pro slony v Evropě už můžou zčásti návštěvníci obdivovat.

Čtěte také

Do konce května by měl být známý vítěz výběrového řízení na výstavbu chovného zařízení pro slony ve zlínské zoo. Stavební práce na ubikacích a zázemí by mohly začít už v tomto měsíci.

Spolu s další částí nového výběhu přijde stavba na zhruba sto milionů korun. Podle ředitele zoo Romana Horského bude tato expozice slonů největší v Evropě.

Zoo Zlín - sloni
autoři: Roman Verner , rvorlova
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová