Otevřela se zoologická zahrada Zlín, první den ji navštívilo téměř dva a půl tisíce lidí

13. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Zoo Zlín

Zoologickou zahradu ve Zlíně navštívilo v pondělí 12. dubna téměř dva a půl tisíce návštěvníků. Omezení v podobě 20 % kapacity, což je v případě zlínské zoo tři tisíce návštěvníků, tak bylo dodrženo.

S organizací omezeného provozu má zoo zkušenosti z loňského roku.

Vstupenky do zoo lze nyní koupit jen elektronicky přes webové stránky zoo na předem vybraný den. Platnost on-line vstupenek zakoupených od 1. 9. 2020 je prodloužena do 31. 8. 2021. Vytištěné on-line vstupenky předložte ke kontrolu obsluze u turniketů. Platnost Family karet, kartonových vstupenek i dárkových poukazů, zakoupených v roce 2020 je prodloužena do 31. 12. 2021. Jejich myjitelé předloží kartu nebo vstupenku ke kontrole obsluze u turniketů, poukazy lze za vstupenky nebo karty vyměnit v pokladně zooshopu na hlavním vstupu.

V areálu je nutné dodržovat veškerá platná hygienická opatření, na které upozorňují i informační tabule.

V zoo pak nemohou lidé vstupovat do uzavřených expozic, uzavřeny jsou také prodejny suvenýrů. Otevřená jsou naopak výdejní okénka u restaurací a dalšího občerstvení.

Všechny články, které se týkají zlínské zoo v době koronaviru, najdete na https://rozhl.as/ZooZlin.

autoři: Veronika Žeravová , rvorlova | zdroj: Zoologická zahrada Zlín
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová