„V masně jsem vždy hlasitě říkala, že jsem dcera Květy Fialové a že jdu pro řízky,“ vzpomíná s úsměvem Zuzana Hášová

Zuzana Hášová je dcerou herečky Květy Fialové a režiséra Pavla Háši. Profesně ve stopách svých rodičů nešla, ale umění se věnuje. Je výtvarnicí.

Zuzana Hášová patří mezi ty, kteří rozhovory poskytují jen výjimečně. A právě při pozvání „na rozhlasovou pohovku“ Jožky Kubáníka, který byl velkým kamarádem její maminky Květy Fialové, tuto výjimku udělala.

V rozhovoru prozradila, jak vnímala popularitu svých rodičů. Svou maminku i tatínka popsala jako velmi vlídné a laskavé lidi, kteří milovali svoji práci. „Naděnka Konvalinková o mém tátovi říkala, že je chodící láska,“ doplnila.

Díky profesi svých rodičů má Zuzana dodnes rituál, že po skončení filmů sleduje titulky až do konce. Zajímají ji jména všech, kteří se na filmu podíleli. Pokud jde o setkání se slavnými osobnostmi, Zuzana říká: „Díky rodičům jsem poznala moc krásných lidí,“ a uvádí například Olgu Havlovou, Otu Pavla, Arnošta Lustiga nebo Martina Růžka.

Využívala někdy Zuzana popularity svých rodičů? Přiznala, že ano. „V masně jsem vždy hlasitě říkala, že jsem dcera Květy Fialové a že jdu pro řízky,“ dodala s úsměvem.

Kdo u Hášů chodil na třídní schůzky? Dívá se Zuzana v televizi na filmy svých rodičů? I to se dozvíte v rozhovoru se Zuzanou Hášovou.

Další záznamy i pozvánky na vysílání Jožky Kubáníka najdete na https://rozhl.as/Kubanik.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.