Tipy na víkend ve Zlínském kraji: Lážo Plážo Fest, otevřené větrné mlýny nebo sklárny ve Strání

Máme pro vás tipy nejen na víkend ve Zlínském kraji.

Lážo Plážo Fest

14. až 15. června, Otrokovice

Na otrokovickém Štěrkáči proběhne další ročník hudebního festivalu, který i letos doplní bohaté občerstvení a relax u vody. Na dva dny je připraveno 13 koncertů v podání Pokáče, No Name, Horkýže Slíže, Harleje a dalších známých hudebních skupin.

Den otevřených dveří větrných elektráren a větrných mlýnů

Čtěte také

15. června, různá místa

V rámci oslav Světového Dne větru můžete od 10 do 16 hodin navštívit větrné elektrárny a tradiční větrné mlýny po celé České republice. Otevřeno bude celkem 10 větrných elektráren, 12 větrných mlýnů a jedna lokalita s plánovanou výstavbou větrné elektárny. Ve Zlínském kraji to budou konkrétně větrné mlýny v Rymicích, Velkých Těšanech a v Rožnově pod Radhoštěm.

Den otevřených dveří ve Sklárně Květná

15. června, Strání

Sklárna Květná vás srdečně zve na Den otevřených dveří k 230. výročí sklárny. Od 8 do 14 hodin budou probíhat exkurze a program pro děti + stánky, následně bude možnost koupit si nějaký unikátní skleněný kousek. Čeká vás prohlídka sklárny s ruční výrobou a prodej skla za výhodné ceny. Občerstvení je zajištěno.

Den otevřených bran - Technické služby Zlín

15. června, Zlín

Velká akce TS Zlín, v rámci které se budete moci podívat na skládku odpadů Suchý důl a kompletně si projít areál Technických služeb Zlín v Loukách, kde vás na několika stanovištích přivítají zaměstnanci společnosti. Pro pohodlný přesun mezi jednotlivými lokalitami bude pro návštěvníky zajištěn autobus se zastávkami: Náměstí Práce – Prštné – Louky křižovatka – Areál TS – Suchý důl – U zámku. Autobus bude odjíždět ze zastávky Náměstí Práce vždy v celou hodinu od 9.00 do 13.00. Akce se koná za každého počasí.

Sokolský slet Zlínského kraje

15. června, Uherský Brod

Na krajském sokolském sletu v Uherském Brodě se představí tisícovka cvičenců. Akci zahájí ve 13:30 slavnostní průvod z Masarykova náměstí. O půl hodiny později začne na Sokolském stadionu slavnostní úvodní ceremoniál za účasti všech cvičenců. Ve 14:30 odstartuje přehlídka hromadných skladeb. Diváci uvidí 13 sokolských vystoupení a hosty ze Slovenska.  

Napahraní deskových her

15. června, Napajedla

Od 15 do 19 hodin se CAFÉ Klášter v Napajedlích promění v herní doupě. Návštěvníci si budou moci zahrát moderní deskové hry. Akce je vhodná pro jednotlivce, rodiny i týmy.

Tátafest 2024

16. června, Zlín

V parku Komenského ve Zlíně se od 14:30 koná akce pro rodiny a převážně tatínky s dětmi. Připravena je hudba, soutěže, tvořivé dílny, vystoupení mažoretek a kouzelníka, ukázky RC aut a spousta dalšího.

Chovatelské trhy

16. června, Kroměříž

Na Výstavišti Kroměříž se konají tradiční Chovatelské trhy. Jako každou třetí neděli v měsíci je zde od 6 do 10 hodin připravena burza chovatelů exotického ptactva, králíků, holubů a drůbeže spojená s prodejem chovatelských a zahradnických potřeb.

Zábaviště pro sviště

od 14. června do 1. září, Kroměříž

V Muzeu Kroměřížska se nabízí interaktivní výstava, doplněná ilustracemi Venduly Hegerové, které vystoupily z knížek a doplňují herní koutky ve výstavě. Herny jsou zaměřené na různá témata tak, aby se zde zabavilo každé dítě. Na návštěvníky bude čekat spojení chytré zábavy, tvoření a pohybu. Těšit se můžete například na sviští dráhu, fotokoutek Zvěřinec, balonkoviště a obří leporelo. 

Procházka (ilustrační foto)

Tipy na výlet

Tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete na rozhl.as/TipyNaVyletZL.

Živá hudba v Luhačovicích

téměř každý večer od 19 hodin, Kulturní a kongresové centrum Elektra v Luhačovicích (Restaurace a diskotéka)

Možnost zatančit si a pobavit se nejen pro lázeňské hosty. 

Rudolf II. ožívá

do 23. června, zámek Holešov

Rudolf II. ožívá je unikátní multimediální expozice, která odhaluje různá tajemství panovníkova života a představuje celou řadu zajímavých exponátů. Výstavou provází samotný „digitálně oživený“ Rudolf II. Výstava pomocí hologramů seznámí také se symboly panovníkova majestátu, tedy korunami, kterými byl Rudolf II. korunován, a představí také nejvýznamnější předměty jeho sbírek.

100letí nemocnice v Uherském Hradišti

do 7. července, Uherské Hradiště

V hlavní budově Slováckého muzea je k vidění výstava, která zachycuje stoletou historii Uherskohradišťské nemocnice od jejího vzniku v roce 1924, zakládání jednotlivých oddělení, stavbu pavilonů a významné osobnosti až po nemocnici v době covidu. Texty doplňují desítky dobových fotografií a historických předmětů z pozůstalosti MUDr. Karla Masaříka i přímo z nemocnice.

Výstava 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě

do 14. července, Uherské Hradiště

Čtěte také

Výstava ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, která je věnována 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě, nabídne řadu raritní techniky, kterou si bude možné osahat i vyzkoušet, prostřednictvím reportáží, záznamů her, koncertů a dalších pořadů zavede návštěvníky do rozmanité produkce Československého rozhlasu uplynulého století. Nabídne pohled také do současnosti Českého rozhlasu a přiblíží trendy a vyhlídky do budoucnosti. Vernisáž výstavy se koná 14. března v 17 hodin.

Fenomén Fatra – výstava hraček

Čtěte také

do 28. srpna, Vsetín

V přízemí vsetínského zámku jsou vystaveny hračky vyrobené společností Fatra, včetně těch od legendární návrhářky Libuše Niklová. Součástí výstavy je i interaktivní herna pro děti a soutěž o nejlepší fotografie s hračkoami z Fatry.

SEVA – český fenomén na zámku Holešov

do 1. září 2024, Holešov

Výstava na holešovském zámku hravou, zábavnou, ale i poučnou formou představuje známou českou stavebnici SEVA. Vystaveny jsou různé modely od těch nejdrobnějších až po velké sestavy, nechybí doprovodné texty a herna pro děti.

Držte si ponožky!

do 1. září, Napajedla

V Muzeu Napajedla je k vidění nová interaktivní výstava ilustrací Galiny Miklínové, autorky známých Lichožroutů, která hravou formou nabídne průřez její tvorbou. Vernisáž výstavy za účasti autorky se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 18 hodin ve výstavním sále muzea.

Někdo to rád sušené

do 22. září, Kroměříž

V Muzeu Kroměřížska je připravena výstava, která se věnuje sušení ovoce. Představí unikátní historické exponáty, zajímavé informace, které budou doplněny hravými interaktivitami, například modelem zmenšené tradiční sušárny ovoce. Je výsledkem dlouhodobého výzkumu historických sušáren ovoce autorů z Muzea regionu Valašsko. 

Každoroční výstava fuchsií

do 29. září, zámek Buchlovice

Zámek v Buchlovicích na Uherskohradišťsku opět po roce nabízí největší výstavu fuchsií v České republice. Návštěvníci si můžou v zámecké zahradě prohlédnout i zakoupit stovky odrůd této okrasné rostliny. Výstavu, která bude k vidění až do konce září, tam pořádají už od roku 1982. Výstava je otevřená mimo pondělí od 9:00 do 17:00.

Klub Underground

do 29. září, Zlín

Ve zlínském muzeu (konkrétně v 1. podlaží budovy 14 Baťova Institutu) je od 16. května k vidění výstava Klub Underground. Nabízí pohled na alternativní hudební a kulturní scénu regionu od 60. let 20. století až do současnosti. Výstava je zaměřena převážně na rockovou scénu s alternativními žánry, která je prezentována hlavně formou fotografií, projekcí, záznamů z koncertů, rozhovorů a medailonků osobností a kapel.

Wrbnové - Konec starých časů

do 3. listopadu, Holešov

Od 10. května je k vidění výstava na holešovském zámku, která je věnována Wrbnům, poslednímu hraběcímu rodu na místním zámku. Přiblíží život aristokratů, kteří holešovské panství vlastnili až do doby znárodnění. Speciální program proběhne v rámci Muzejní noci, kde jsou připraveny ojedinělé prohlídky této výstavy v 17, 18:30 a 20 hodin. Rezervaci míst na telefonu 571 160 890.

Spustit audio

Související