Tipy na víkend ve Zlínském kraji: Holešovská regata, Svatojánský večer nebo folklorní festivaly

Máme pro vás tipy nejen na víkend ve Zlínském kraji.

Valašské kumštování

19. až 22. června, Valašské Klobouky

Na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách budou v rámci Valašského kumštování tvořit svá díly řezbáři, sochaři, malíři, keramici a další výtvarníci. Připraven je i doprovodný pogram v podobě koncertů či výstav.

Valašský špalíček

19. až 22. června, Valašské Meziříčí

Už tradiční blues beat festival i letos nabídne na několika pódiích v areálu zámku Žerotínů destítky koncertů interpretů a kapel. Podrobný program najdete ZDE.

Oslavy 100 let Uherskohradišťské nemocnice 

Čtěte také

21. června, Uherské Hradiště

Na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti proběhnot oslavy 100 let Uherskohradišťské nemocnice. Připraven je program pro děti i dospělé, prezentace oddělení UHN, občerstvení i hudební vystopuní. Hlavním bodem je od 19 hodin koncert Jiřího Pavlici a Hradišťanu. Vstup je zdarma, v případě špatného počasí bude program přesunut do prostor Klubu kultury v Uherském Hradišti. 

Den s Policií ČR

21. června, Zlín

Na náměstí Míru ve Zlíně se od 9 do 12 hodin bude konat Den s Policií ČR, který nabídne ukázky práce policie nejen pro děti.

Holešovská regata

21. až 22. června, Holešov

12. ročník populárního festivalu se uskuteční tradičně v jedinečném prostředí rozsáhlých zahrad Zámku Holešov. Připravena je opět přehlídka netradičních plavidel, přejezd lávky a další bohatý doprovodný program i oblíbený večerní tematický ohňostroj. Podrobný program najdete ZDE.

Rožnov mě baví

21. a 22. června, Rožnov pod Radhoštěm

Dvoudenní akce plná zábavy se uskuteční v okolí Společenského domu v Rožnově pod Radhoštěm. V pátek odpoledne zve město všechny občany Rožnova k sousedskému stolu na Lázeňské ulici. Lázeňská ulice v podvečer ožije tancem. V sobotu bude městský park po celý den plný koncertů, zábavy a výborného jídla a pití. V podvečer vystoupí populární Hradišťan a domácí Mňága a Žďorp. Celý program najdete ZDE.

Svatojánský večer

21. června, Rožnov pod Radhoštěm

Ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm vás od 21 hodin čeká komponovaný pořad o tajemné svatojánské noci.

Oslava slunovratu na hvězdárně

21. června, hvězdárna Valašské Meziříčí

Od 17 hodin se na hvězdárně ve Valašském meziříčí koná oslava slunovratu s čajem nejen o jednadvacáte - zábavné, hravé a trochu i odborné povídání na několika stanovištích. V případě deštivého počasí se akce ruší.

Musica Angelica

21. června, zámek Vizovice

Komorní koncert různorodých žánrů ze všech koutů světa u příležitosti Mezinárodního dne hudby v kapli zámku Vizovice. Vystoupí Magdaléna Malaníková (zpěv) a Lucie Anna Fajkusová (harfa). Koncert začíná v 18 hodin.

Kunovské léto

21. až 23. června, Kunovice

Mezinárodní dětský folklorní festival se letos koná již po 31., opět v Areálu Jízdy králů v Kunovicích. 

Folklorika Fest

21. až 23. června, Starý Hrozenkov

Čtvrtý ročník úspěšného multižánrového festivalu i letos přivede na jedno pódium hvězdy současné hudební scény společně se stovkami žáků základních uměleckých škol. Přehlídka nejlepších výkonů v pop music, rapu, disco a dance, folkloru, etno music a world music, klasické hudby i operního zpěvu se koná v Přírodním amfiteátru Kopaničářských slavností ve Starém Hrozenkově. Program najdete ZDE.

Vsetínský krpec

21. - 23. června, Vsetín

Festival Vsetínský krpec nabídne pestrý folklorní program, který skloubí taneční, divadelní i hudební pořady souborů z Čech, Moravy, Slezska i ze zahraničí. Hlavní program na pódiu na Svárově doprovodí aktivity v Panské zahradě i pořady v domě kultury. Podrobný program najdete ZDE.

Rožnovské parní léto

22. června, Valašské Meziříčí - Rožnov pod Radhoštěm

Ve spolupráci s Českými drahami budou i v roce 2024 jezdit oblíbené parní vlaky mezi Valašským Meziříčím a Rožnovem pod Radhoštěm. Podrobnosti ZDE.

Festival zlínských kapel

22. června, Zlín

První ročník Festivalu zlínských kapel, který se uskuteční pod širým nebem na Svahu Zlín. Vystoupí 5 zlínských kapel, občerstvení je zajištěno. Harmonogram ZDE.

Festival malých pivovarů

22. června, Napajedla

Na radničním nádvoří v Napajedlích letos od 15 do 22 hodin budete moci nejen ochutnat na 20 pivních speciálů, ale poslechnout si také 4 napajedelské kapely: Simulant, The Pohoda, Street Crew a Mertons. Připraven je i program pro děti.

Moraviaman triatlon

22. června, Otrokovice

Nejpopulárnější triatlon na ironmanských tratích v České republice. Dvaadvacátý ročník závodu v dlouhém triatlonu se letos koná se statutem Mistrovství České republiky na Štěrkovišti v Otrokovicích. V rámci této akce je připraven i závod pro děti a závod štafet.

Milované město

23. června, Zlín

Kulturně-benefiční odpoledne nabídne na zlínském náměstí Míru od 15 do 19 hodin zábavný program pro rodiny s dětmi. Na pódiu vystoupí Michal z Kouzelné školky, kapela Dobrá otázka nebo dětský folklórní soubor Trnečka. Bude připravena relaxační zóna a prezentace místních organizací a církví. Nebude chybět ani balonkový klaun, tvořivé dílny a spousta atrakcí. Podrobný program najdete zde.

Festival Kostek ve Vsetíně

22. a 23. června, Vsetín 

Na Základní škole Vsetín-SychrovInteraktivní výstava z kostek LEGO® ve Vsetíně. Těšit se můžete na herní koutky, funkční model LEGO festivalu, historické i moderní stavby, obrazové mozaiky, vesnice, dioramata z oblíbených filmových sériích a spousta jiných zajímavých modelů. Připraven je také doprovodný program se soutěžemi o věcné ceny.

Army Fest 

23. června, Kroměříž

Výstaviště Kroměříž se od 6 do 13 hodin stane místem prodejní výstavy historického a moderního vojenství. Army trhy nabídnou také ukázky vojenské techniky z dob po 2. světové válce, polní lazaret rakousko-uherské armády a vojenskou techniku. Pro děti připravena střelba z kuše a luku. Osádky vojenských veteránů a návštěvníci v uniformách mají vstup ZDARMA.

Výstava a herna plná kostek Lego

od 24. června do 31. srpna, Zlín

Do Obchodního domu Zlín se po roce vrací Výstava a herna plná kostek Lego. K vidění budou nejen zajímavé exponáty sestavené z této stavebnice, ale připravena je i herna s kostkami všech velikostí a různé soutěže a atrakce.

Procházka (ilustrační foto)

Tipy na výlet

Tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete na rozhl.as/TipyNaVyletZL.

Živá hudba v Luhačovicích

téměř každý večer od 19 hodin, Kulturní a kongresové centrum Elektra v Luhačovicích (Restaurace a diskotéka)

Možnost zatančit si a pobavit se nejen pro lázeňské hosty. 

100letí nemocnice v Uherském Hradišti

do 7. července, Uherské Hradiště

V hlavní budově Slováckého muzea je k vidění výstava, která zachycuje stoletou historii Uherskohradišťské nemocnice od jejího vzniku v roce 1924, zakládání jednotlivých oddělení, stavbu pavilonů a významné osobnosti až po nemocnici v době covidu. Texty doplňují desítky dobových fotografií a historických předmětů z pozůstalosti MUDr. Karla Masaříka i přímo z nemocnice.

Výstava 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě

do 14. července, Uherské Hradiště

Čtěte také

Výstava ve Slováckém muzeu v Uherském Hradišti, která je věnována 100 let vysílání Československého rozhlasu na jihovýchodní Moravě, nabídne řadu raritní techniky, kterou si bude možné osahat i vyzkoušet, prostřednictvím reportáží, záznamů her, koncertů a dalších pořadů zavede návštěvníky do rozmanité produkce Československého rozhlasu uplynulého století. Nabídne pohled také do současnosti Českého rozhlasu a přiblíží trendy a vyhlídky do budoucnosti. Vernisáž výstavy se koná 14. března v 17 hodin.

Fenomén Fatra – výstava hraček

Čtěte také

do 28. srpna, Vsetín

V přízemí vsetínského zámku jsou vystaveny hračky vyrobené společností Fatra, včetně těch od legendární návrhářky Libuše Niklová. Součástí výstavy je i interaktivní herna pro děti a soutěž o nejlepší fotografie s hračkoami z Fatry.

SEVA – český fenomén na zámku Holešov

do 1. září 2024, Holešov

Výstava na holešovském zámku hravou, zábavnou, ale i poučnou formou představuje známou českou stavebnici SEVA. Vystaveny jsou různé modely od těch nejdrobnějších až po velké sestavy, nechybí doprovodné texty a herna pro děti.

Zábaviště pro sviště

do 1. září, Kroměříž

V Muzeu Kroměřížska se nabízí interaktivní výstava, doplněná ilustracemi Venduly Hegerové, které vystoupily z knížek a doplňují herní koutky ve výstavě. Herny jsou zaměřené na různá témata tak, aby se zde zabavilo každé dítě. Na návštěvníky bude čekat spojení chytré zábavy, tvoření a pohybu. Těšit se můžete například na sviští dráhu, fotokoutek Zvěřinec, balonkoviště a obří leporelo. 

Držte si ponožky!

do 1. září, Napajedla

V Muzeu Napajedla je k vidění nová interaktivní výstava ilustrací Galiny Miklínové, autorky známých Lichožroutů, která hravou formou nabídne průřez její tvorbou. Vernisáž výstavy za účasti autorky se uskuteční ve čtvrtek 16. května od 18 hodin ve výstavním sále muzea.

Někdo to rád sušené

do 22. září, Kroměříž

V Muzeu Kroměřížska je připravena výstava, která se věnuje sušení ovoce. Představí unikátní historické exponáty, zajímavé informace, které budou doplněny hravými interaktivitami, například modelem zmenšené tradiční sušárny ovoce. Je výsledkem dlouhodobého výzkumu historických sušáren ovoce autorů z Muzea regionu Valašsko. 

Každoroční výstava fuchsií

do 29. září, zámek Buchlovice

Zámek v Buchlovicích na Uherskohradišťsku opět po roce nabízí největší výstavu fuchsií v České republice. Návštěvníci si můžou v zámecké zahradě prohlédnout i zakoupit stovky odrůd této okrasné rostliny. Výstavu, která bude k vidění až do konce září, tam pořádají už od roku 1982. Výstava je otevřená mimo pondělí od 9:00 do 17:00.

Klub Underground

do 29. září, Zlín

Ve zlínském muzeu (konkrétně v 1. podlaží budovy 14 Baťova Institutu) je od 16. května k vidění výstava Klub Underground. Nabízí pohled na alternativní hudební a kulturní scénu regionu od 60. let 20. století až do současnosti. Výstava je zaměřena převážně na rockovou scénu s alternativními žánry, která je prezentována hlavně formou fotografií, projekcí, záznamů z koncertů, rozhovorů a medailonků osobností a kapel.

Wrbnové - Konec starých časů

do 3. listopadu, Holešov

Od 10. května je k vidění výstava na holešovském zámku, která je věnována Wrbnům, poslednímu hraběcímu rodu na místním zámku. Přiblíží život aristokratů, kteří holešovské panství vlastnili až do doby znárodnění. Speciální program proběhne v rámci Muzejní noci, kde jsou připraveny ojedinělé prohlídky této výstavy v 17, 18:30 a 20 hodin. Rezervaci míst na telefonu 571 160 890.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.