Před pěti lety odešla do pěveckého nebe vsetínská zpěvačka Jarmila Šuláková

Před pěti lety (11. února 2017) zemřela vsetínská rodačka Jarmila Šuláková. Bylo jí 87 let. Tato folklorní zpěvačka je považována za valašskou královnu lidové písně.

Jarmila Šuláková se narodila 27. června 1929 ve Vsetíně a Valašsku zůstala celý život věrná. Umělecký talent měla zřejmě v genech – maminka byla herečka, tanečnice a zpěvačka, otec byl muzikant. Vyučila se švadlenou, v roce 1950 ale nastoupila do prodejny Supraphon ve Vsetíně, kde pracovala 35 let.

Její zpívání je spojené především s valašským souborem Vsacan, s brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů a především s kapelou Fleret. S Fleretem vystupovala až do svých 82 let a její místo v této kapele pak převzala její dcera Zuzana.

Připomeňte si i vy spolu s námi Jarmilu Šulákovou v archivních záznamech.

Další osudy a příběhy vsetínských rodáků a osobností naleznete ZDE.

autoři: Andrea Kratinová , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.