Jsem rád, že jsem likérku Rudolf Jelínek nechtěl, říká potomek rodu Jelínků André Lenard

19. listopad 2021

„Kdyby za mnou dnes Rudolf Jelínek přišel s žádostí o půjčku, tak mu ji dám s radostí,“ řekl v rozhovoru Lucie Výborné jeho prasynovec André Lenard , který je dnes bankéřem.

Městské divadlo ve Zlíně chystá premiéru inscenace Trnky a hvězdy. Hra přibližuje ságu rodu Jelínků, zakladatelů vizovické likérky. Skutečný potomek Rudolfa Jelínka, jeho prasynovec André Lenard byl před časem hostem Lucie Výborné na Radiožurnálu. Vzpomínal na Vizovice a prozradil i to, proč nechtěl likérku po převratu zpět.

Chystané inscenaci Městského divadla ve Zlíně Trnky a hvězdy a rodině Jelínků bylo věnováno 18. listopadu 2021 na Českém rozhlasu Zlín odpolední vysílání mezi 14. a 16. hodinou. Můžete si ho poslechnout i nyní v archivu našeho vysílání ZDE.

Další osudy a příběhy vizovických rodáků a osobností naleznete ZDE.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.