Příběh rodiny Jelínků, která dala jméno vizovické pálenici

Jméno Rudolfa Jelínka zná na Valašsku snad každý. Jak se tento obchodník k pálení slivovice dostal a jaký byl jeho osud a příběh jeho rodiny?

Vizovice mají více než 400letou tradici v pálení slivovice. Toho na konci devatenáctého století využila i rodina Jelínků. Nejprve měla v nájmu panskou palírnu. Později si založila vlastní podnik. Ten i přes mnoho vlastnických změn funguje dodnes pod jménem Rudolf Jelínek.

Víc se dozvíte v dalším díle cyklu Rodáci známí neznámí. Se zlínským historikem Marcelem Sladkowským si povídala redaktorka Petra Kopásková.

Další osudy a příběhy vizovických rodáků a osobností naleznete ZDE.

autoři: Petra Kopásková , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...