Hodně zpíváme a taky drmolíme, říká zakladatelka ženského sboru Drmolice Dobromila Krysová z Polešovic

„Držíme pořád spolu jako ty notičky na notovém zápisu,“ říká zakladatelka ženského sboru Drmolice Dobromila Krysová, která byla hostem pořadu Naplno s Věrou Hotařovou.

Daly se dohromady v roce 2000 a poprvé vystoupily na polešovických hodech s právem. Tak začala historie ženského sboru Drmolice v Polešovicích, u jehož počátků byla i paní Dobromila Krysová.

Vztah k folkloru měla paní Krysová od malička díky rodině: „Vyrůstala jsem ve velmi podnětném rodinném prostředí, měla jsem milující rodiče i prarodiče. A u nás se hodně zpívalo, ale také povídalo,“ říká paní Dobromila. Vysvětluje také, že právě s povídáním souvisí název souboru Drmolice: „Se souborem hodně zpíváme, ale také hodně drmolíme. Protože jsme parta ženských, které mají spoustu životních zkušeností, oživujeme naše vystoupení tím, že je prokládáme historkami ze života, tedy drmolíme.“

Polešovské Drmolice mají za sebou už 23 let vystupování a za tu dobu předvedly zhruba tři stovky pásem a různých pořadů. Vystupovaly nejen v Polešovicích, ale také okolních obcích nebo i na Moravském plesu v Praze, vydali i CD s názvem Vždycky jsem si vybírala. „Zpíváme všude rády,“ říká s nefalšovaným a nakažlivým nadšením paní Krysová.

Nechte se jejím nadšením nakazit a poslechněte si rozhovor s Dobromilou Krysovou, která v něm také například prozradí, jak vypadá polešovická kacabajka nebo co je „polešovický Prések“.

Spustit audio

Související