FOTOGALERIE: V Holešově vystavili květiny v prosklených arkádách zámku

16. duben 2021
Zprávy ze Zlínska

Až do 25. dubna mohou lidé v Holešově obdivovat květiny za sklem. Floristické práce žáků, studentů a zahrádkářů jsou totiž letos netradičně umístěné v zasklených arkádách holešovského zámku.

Do soutěže, která výstavě předcházela, se zapojilo dvaadvacet soutěžících z celého okresu Kroměříž. Soutěž ve vázání a aranžování květin se běžně koná na výstavišti v Kroměříži, kvůli epidemické situaci využili organizátoři k prezentaci výsledků holešovský zámek.

"Nejpěknější podívaná čeká návštěvníky v prvních třech dnech, kdy i prostor nádvoří rozkvete množstvím čerstvých květin," uvedli organizátoři.

 

autoři: Lukáš Veselý , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.