Žáci v Uherském Hradišti si se studenty z Tchaj-wanu, Indonésie, Peru a Číny procvičí nejen jazyky

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Mezi žáky z Uherského Hradiště přijeli studenti z exotických zemí

Zajímavosti o tradicích Tchaj-wanu, Peru, Číny a Indonésie se tento týden dozvědí žáci Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti. Procvičí si také angličtinu a španělštinu.

Kulturu a život exotických zemí budou v tomto týdnu poznávat žáci Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti. A to přímo od tamních rodáků. Šestice studentů z Peru, Číny, Indonésie a Tchaj-wanu jim bude přednášet o tradicích a zvycích v jejich zemích.

Přínos je ohromný. Protože žáci nejen, že poznají zahraniční studenty, kteří vyprávějí o tom, jaké to je studovat na univerzitě v Sydney, nebo po celém světě.
Jan Vorba, ředitel školy

Škola ze Slovácka škola se připojila k mezinárodnímu projektu Edison. Základní škola se k projektu připojila už popáté, řekl ředitel školy Jan Vorba.

„Přínos je ohromný. Protože žáci nejen, že poznají zahraniční studenty, kteří vyprávějí o tom, jaké to je studovat na univerzitě v Sydney, nebo po celém světě. Ale také se v neposlední řadě seznámí s těmito žáky, mohou za nimi třeba někdy přijet a mluvit s nimi mateřskými jazyky,“ vysvětlit pro Český rozhlas Zlín ředitel školy.

Spustit audio

Související