Žáci v Uherském Hradišti si se studenty z Tchaj-wanu, Indonésie, Peru a Číny procvičí nejen jazyky

3. únor 2020 15:39

Zajímavosti o tradicích Tchaj-wanu, Peru, Číny a Indonésie se tento týden dozvědí žáci Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti. Procvičí si také angličtinu a španělštinu.

Kulturu a život exotických zemí budou v tomto týdnu poznávat žáci Základní školy UNESCO v Uherském Hradišti. A to přímo od tamních rodáků. Šestice studentů z Peru, Číny, Indonésie a Tchaj-wanu jim bude přednášet o tradicích a zvycích v jejich zemích.

Přínos je ohromný. Protože žáci nejen, že poznají zahraniční studenty, kteří vyprávějí o tom, jaké to je studovat na univerzitě v Sydney, nebo po celém světě.
Jan Vorba, ředitel školy

Škola ze Slovácka škola se připojila k mezinárodnímu projektu Edison. Základní škola se k projektu připojila už popáté, řekl ředitel školy Jan Vorba.

„Přínos je ohromný. Protože žáci nejen, že poznají zahraniční studenty, kteří vyprávějí o tom, jaké to je studovat na univerzitě v Sydney, nebo po celém světě. Ale také se v neposlední řadě seznámí s těmito žáky, mohou za nimi třeba někdy přijet a mluvit s nimi mateřskými jazyky,“ vysvětlit pro Český rozhlas Zlín ředitel školy.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.