Tunisko je krásné, ale také plné odpadků. To jsou další z postřehů Expedice Z101
Cestovatel Tomáš Vaňourek je na svých cestách po stopách Hanzelky a Zikmunda nejen pozorovatelem proměn světa, ale i mechanikem a reportérem. Díky této třetí profesi vám můžeme nabídnout další reportáž z dobrodružství Expedice Z101.
Expedice Z101 při svých cestách tentokrát navštívila odlehlá místa Tuniska, které mají také svou osobitou krásu. Jedním z nich je například Djerbahood. Na první pohled to není nijak zajímavé místo a nebýt streetartu, tak sem turisté jen těžko zabloudí. Procházka ulicemi ale stojí za to. Díky fotografiím Tomáše Vaňourka můžeme nabídnout malou ochutnávku:
Postřehy a zážitky cestovatele Tomáše Vaňourka, který putuje po stopách Hanzelky a Zikmunda, bohužel nejsou jen pozitivní. Expedice Z101 má zatím za sebou Tuniskou etapu. Při pozorování toho, jak se změnila Afrika od dob putování Hanzelky a Zikmunda, si v Tunisku všiml bohužel také všudypřítomných odpadků.
Jak se jich Tunisané zbavují? I to zjistíte v další z reportáží Expedice Z101, která v těchto dnech Tunisko opouští a míří zpět do Evropy, kde je potřeba provést nezbytné opravy jejich speciálu George.
Vše o cestě Expedice Z101 najdete na https://rozhl.as/ExpediceZ101.
Související
-
Expedice Z101 se rozloučila se Saharou, členové výpravy mají za sebou první zatčení národní gardou
Setkání s pravým nomádem a zatčení – to jsou nejsilnější zážitky cestovatele Tomáše Vaňourka z putování po Africe v uplynulých dnech.
-
Expedice Z101 se po cestě Tuniskem rozrostla o jednoho neočekávaného člena
Expedice Z101, která jede po stopách Hanzelky a Zikmunda, musela kvůli koronaviru vynechat cestu Alžírskem. Situaci jim také zkomplikovala porucha speciálu George.
-
Alžírsko a Libye zůstaly pro Expedici Z101 uzavřeny
Na cestách Expedice Z101 po stopách Hanzelky a Zikmunda se ukázalo, že cestování po Africe je na rozdíl od doby před 74 lety mnohem komplikovanější.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.