Expedice Z101 se po cestě Tuniskem rozrostla o jednoho neočekávaného člena

11. červen 2021

Expedice Z101, která jede po stopách Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda, musela kvůli koronaviru vynechat cestu Alžírskem. Situaci jim také zkomplikovala porucha speciálu George.

Expedice Z101 přidává nové zážitky k sedmdesát čtyři let staré cestě Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. O překvapení na cestě africkým kontinentem rozhodně není nouze.

Oprava auta se v Tunisku ukázala jako skoro neřešitelný problém. Při shánění náhradních dílů se pak cestovatel Tomáš Vaňourek dočkal neobvyklého dárku a spolupasažérů.

„Snažil jsem se koupit jeden malý šroub. To se mi nepovedlo a místo toho mám teď v autě dva cizí kluky a ovci. Na tu se mi místní složili a koupili mi ji místo šroubu,“ popisuje v závěru další reportáže z cest Afrikou Tomáš.

Poslechněte si další autentické zážitky z cest Expedice Z101.

Vše o cestě Expedice Z101 najdete na https://rozhl.as/ExpediceZ101.

Tunisko, tržiště
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.