Tipy na víkend ve Zlínském kraji: Josefský jarmark, Den vody nebo chovatelské trhy

16. březen 2023

Máme pro vás tipy na nejen víkendové akce ve Zlínském kraji.

Josefský jarmark

17. - 18. března, Rožnov pod Radhoštěm

Tradiční dvoudenní jarmark s doprovodným programem na Masarykově náměstí. Je tady březen a na náměstí bude opět tradiční předjarní jarmark. Kromě desítek stánků bude na podiu probíhat v pátek i v sobotu doprovodný hudební program, na svém místě budou i kolotoče a stánek s tvořivou dílničkou pro děti u budovy Městského úřadu. Podrobnější program najdete ZDE.

Košt archivních vín

18. března od 14 do 20 hodin, Boršice

Ve vinařství Dvůr pod starýma horama v Boršicích se uskuteční 4. Košt archivních vín. Jedná se o znovuzavedení tradice, poslední taková soutěž se v regionu Slovácka údajně konala v roce 1996. Degustovat se budou archivní vína z vinařských oblastí z Čech a Moravy, Slovenska, Maďarska a Rakouska. Návštěvníci budou moct ochutnat přes 300 vzorků archivních ročníků.

Michal je kvítko!

18. března v 10 hodin, Dům Kultury v Kroměříži

V divadelním sále můžete s dětmi navštívit představení Michala Nesvadby, ve kterém bez ohledu na počasí i roční období rozkvete celé jeviště. Děti si s květinami budou moci i zatančit. Přijďte si hrát, bavit se a smát.

Den vody, otužilecké koupání a pálení Morany v Modré

19. března od 10 do 16 hodin, Archeoskanzen Modrá

V areálu Archeoskanzenu Modrá je v rámci vítání jara připraven následující program: Ve 13 hodin koupání otužilců (pro menší otužilce bude připravena stezka v brouzdališti), ve 14:30 proběhne Pálení Morany a ve 14:45 se otevřou bránky skanzenu, kde jsou připraveny například i kreativní dílničky.

Chovatelské trhy

19. března od 8 do 12 hodin, Výstaviště Kroměříž

Každou třetí neděli v měsíci, tedy i v březnu, se koná na Výstavišti v Kroměříži chovatelská burza okrasného ptactva a drobného zvířectva. Nakoupit můžete živá zvířata i krmiva a potřeby pro ně. Otevřeno je od 6 do 10 hodin.

Folklorika Tour 2023

21. března ve Valašském Meziříčí, 22. března v Uherském Hradišti

FOLKLORIKA TOUR 2023, to je úspěšné pokračování spolupráce žáků ZUŠ Folklorika a unikátního orchestru Cigánskí Diabli alias Gypsy Devils, která začala v roce 2021.

Propojení dětských cimbálových muzik s profesionálním hudebním tělesem světového formátu se ukázalo pro svou netradiční dramaturgii jako divácky velmi úspěšné a inspirativní. Proto nyní Folklorika Tour 2023 přináší dalších koncerty. Začátky jsou v 19 hodin.

Výstava obrazů Josefa Lady

Čtěte také

do 30. března, Obchodní dům Zlín

Více než sto obrazů a kreseb Josefa Lady vystavuje zlínská Galerie Desítka. Díla významného českého umělce najdou návštěvníci v desátém patře Obchodního domu ve Zlíně do 19. března denně od 10 do 18 hodin.
Autoři výstavy shromáždili 118 originálů ze soukromých i veřejných sbírek. Mezi nimi jsou jeho známá díla i málo vídané kresby, jako například série reklamních letáků vytvořených pro Pražské vodovody a kanalizace. Návštěvníci výstavy uvidí i samotného umělce v dobových záznamech promítaných na plátno. 

Čtěte také

Kriticky ohrožené jevy našich nářečí / výstava s mapami

do 30. dubna, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Rozumíte řeči svých prarodičů, přátel a známých z jiných koutů naší země, mluví-li nářečím? Rozumějí oni vám? Rozdíly mezi nářečími českého jazyka prezentuje výstava s ozvučenými mapami, na kterých uslyší návštěvníci unikátní hlasové záznamy.

Modrotisk i jinak

do 11. června, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm

Výstava přiblížuje originální tvorbu současných královédvorských designerů, prezentuje použití nejen modrotiskových forem, ale i jiných pomůcek k modrotisku na textilie. K vidění je ve výstavním sále Sušáku.

Společenský život hmyzu

do 9. července, Slovácké muzeum v Uherském Hradišti

Výstava Kláry a Pavla Bezděčkových z Muzea Vysočiny Jihlava dává nahlédnout do úžasného světa miniaturních, ale o to zajímavějších tvorů – do světa hmyzu. Součástí výstavy jsou i insektária s živým hmyzem.

Ledové království

do 29. října, Rožnov pod Radhoštěm

Čtěte také

25. ročník výstavy ledových soch, kde jsou tentokrát k vidění díla českých i světových umělců. Nabízí 16 zajímavých ledových soch, jednou z nich je ledový trůn, na kterém se návštěvníci mohou vyfotit. Otevírací doba je o víkendových dnech od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.

Další tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete ZDE

Nabízíme je i ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každý všední den ve 14:30.
Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?