Tipy na víkend ve Zlínském kraji: Festival zdraví, výstava kamélií nebo hasičské muzeum

Máme pro vás tipy nejen na víkend ve Zlínském kraji.

Bruslení - veřejná kluziště

Hanácké náměstí v Kroměříži ... do 29. února

* U Sportovní haly v Uherském Hradišti ... do konce března 2024, vstup zdarma. podrobnosti ZDE.

* Staré Město ... včetně zázemí, do konce února

* Napajedla ... do konce března, termíny bruslení veřejnosti najdete ZDE

* Zlín ... veřejné bruslení probíhá v prostorách CCM arény každoročně od září do března. Pro aktuální termíny veřejného bruslení sledujte rozpis ledu ZDE.

Jarní prázdniny v planetáriu

19. až 23. února, Uherský Brod

Planetárum v Domě kultry na Mariánském náměstí v Uherském Brodě zve v době jarních prázdnin na speciální program nejen pro školáky. Začátky jsou v pondělí v 15:30, ve středu v 10 hodin, v úterý a čtvrtek v 17 hodin. Podrobnosti najdete ZDE.

Hokejová benefice hvězd

23. února, Zlín

Na zlínském hokejovém stadionu proběhne benefiční hokejové utkání mezi domácím výběrem „Zlín Stars“ a týmem osobností Real Top Praha. Od 16 hodin bude probíhat autogramiáda hráčů a trenérů v Restauraci U Beranů, samotné utkání začíná v 18 hodin a bude provázeno komentáři a rozhovory s hráči. Podrobnosti najdete ZDE.

Prohlídky chovného zázemí pro slony v Zoo Zlín

24. února, Zoo a zámek Zlín-Lešná

Unikátní možnost zavítat s průvodci do expozice Karibuni pro slony africké v Zoo Zlín. Prohlídky jsou v časech 9:00, 10:30, 13:00, 14:30 hodin a je třeba se na ně předem rezervovat ZDE. Stejná možnost bude ještě 10. a 23. března 2024. Rezervace na tyto termíny budou zpřístupněny až po uskutečnění předchozí prohlídky.

Festival zdraví

24. až 25. února od 9 do 17 hodin, Výstaviště Kroměříž

Akce, na které vystavovatelé nabízí bylinné produkty, přírodní přípravky nebo masážní pomůcky, ale i šperky, knihy, tropické ovoce nebo veganské speciality. Součástí jsou i přednášky nebo poradny alternativní i klasické medicíny.

beseda s lékařem - MUDr. Pavol Skalka

26. února v 18:30, Zlín

V rámci cyklu NA ZDRAVÍ!, což je pravidelné setkávání odborníků z Baťovy nemocnice s lidmi, proběhne ve velkokavárně Gulliver ve Zlíně beseda s primářem rehabilitačního oddělení MUDr. Pavolem Skalkou. Tématem budou rehabilitace či neurofyziologie a tělocvik. Akce je určena pro širokou veřejnost, vstup je volný, rezervace se neposkytují. Doporučuje se přijít s předstihem minimálně 30 minut.

výstava Kouzlení Kornelie Němečkové

od 15. února do 21. dubna, Uherské Hradiště

Ve Slováckém muzeu můžou návštěvníci vidět tvorbu výtvarnice Kornelie Němečkové, jejíž vystřihované grafiky si lidé pamatují především ze znělky televizního pořadu Zpívánky. 

Procházka (ilustrační foto)

Tipy na výlet

Tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete na rozhl.as/TipyNaVyletZL.

Kamélie v Květné zahradě v Kroměříži

do 25. února, Kroměříž

Každoroční výstava kamélií v Květné zahradě, která je přístupná ve dvou sklenících denně od 9 do 16 hodin v rámci vstupného do zahrady. K vidění jsou i další rostliny, například citrusy nebo orchideje.

Měšťánek – výstava obrazů

Čtěte také

do 25. února, Uherské Hradiště

V Galerii Slováckého muzea v Uherském Hradišti je k vidění velká retrospektivní výstava malíře Tomáše Měšťánka, který žil a tvořil v domku přímo u řeky Moravy v Uherském Hradišti Rybárnách (zemřel v lednu 2021).

Betlémy na Zvonici

do 27. února, IC Zvonice Soláň

Výstava, která připomíná 800 let tradice stavění jeslí a betlémů a jejich tvorbu. Vidět na ní můžete historické, soudobé i papírové betlémy ze soukromých sbírek.

Živá hudba v Luhačovicích

téměř každý večer od 19 hodin, Kulturní a kongresové centrum Elektra v Luhačovicích (Restaurace a diskotéka)

Možnost zatančit si a pobavit se nejen pro lázeňské hosty. 

Zábaviště pro sviště

do 3. března, Uherský Brod

V Galerii Panský dům je otevřena zábavná herna pro děti s obrázky ilustrátorky Venduly Hegerové. Je plná interaktivních her a úkolů, při kterých se děti  nejen pobaví, ale také se dozví a naučí spoustu věcí. Otevřeno je v po-pá od 9 do 12 a od 13 do 17 hodin. V sobotu a v neděli od 13 do 17 hodin.

Nabízíme reportáž a fotografie ze Zábaviště v době, kdy si ho přišly vyzkoušet děti z mateřské školy na Mariánském náměstí:

Sopka les prales

do 17. března, Zlín

Interaktivní výstava celosvětově uznávané české animátorky, ilustrátorky a fotografky Elišky Podzimkové. V sálech zlínského zámku bude například možné pomocí mobilního telefonu nebo tabletu rozpohybovat její grafiky inspirované filipínskými rostlinami a živočichy z ostrova Negros, k vidění budou i obrázky z nového vydání Malého prince. Součástí výstavy bude i doprovodný program, který najdete ZDE.

Alfons Mucha – výstava šperků a umění

Čtěte také

do 28. března, Zlín

V Galerii Desítka v Obchodním domě Zlín je k vidění unikátní výstava secesního umělce Alfonse Muchy, na které návštěvníci mohou vidět více než 100 jeho děl – slavné plakáty i litografie, ale i osobní věci nebo šperky.

Perníkářství na Valašsku

do 21. dubna 2024, Zámek Kinských (Valašské Meziříčí)

Výstava, která přibližuje historii perníku a perníkářského řemesla, ale také současnost zdobeného perníku v regionu. Na výstavě se návštěvníci seznámí s přípravou perníkového těsta v minulosti a se starobylým perníkářským řemeslem, jehož připomínkou jsou vzácné dřevěné formy na tvarování perníků. Pozvánkou může být i reportáž z této výstavy:

Retrogaming

do 24. dubna, zámek Vsetín

V přízemí vsetínského zámku je připravena výstava, která návštěvníky zavede do světa počítačů a počítačových her. Představuje nejrůznější herní techniku od 80. let minulého století, a to jak československou, tak i zahraniční. Návštěvníci si ji můžou nejen prohlédnout, ale i vyzkoušet. 

Hasičské muzeum

Čtěte také

otevřeno nově od 7. ledna, Luhačovice

Na Masarykově ulici v Luhačovicích je nově otevřeno muzeum, ve kterém je k vidění rozsáhlá sbírka všeho, co souvisí s hasiči. Otevřeno je od středy do neděle od 9 do 16 hodin.

Spustit audio

Související