Skautuj! To vzkazují skauti z Napajedel a zvou na zážitkovou výstavu v místním muzeu

25. říjen 2023

Skautské družině Jerry Hodného v Napajedlích na Zlínsku je sto let. Výročí připomíná nová interaktivní výstava v místním muzeu.

Exponáty výstavy Skautuj! v Muzeu Napajedla přímo vybízí k tomu, aby se jich návštěvníci dotýkali. Jak štěká srnec a kdo byl Jerry Hodný, jehož jméno družina nese, zjišťovala reportérka Českého rozhlasu Zlín Blanka Kovandová. Díky ní můžete na výstavu zavítat už nyní v rozhlasové reportáži.

Pro návštěvníky je výstava otevřena až do 21. ledna 2024.

Přidáváme také rozhovor s Barborou Košutovou (vedoucí Muzea Napajedla) a Zdeňkou Čeleďovou (vůdkyně dívčího oddílu Skautu střediska Jerryho Hodného Napajedla):

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.