Pravdomluvnost, úsměv, přímý pohled očí - to je podle dokumentaristy Petra Horkého Miroslav Zikmund

Cestovatelská legenda Miroslav Zikmund slaví 14. února 2021 sté druhé narozeniny. On sám už rozhovory neposkytuje. Lidé, kteří ho osobně znají, se ale o zážitky s ním s Českým rozhlasem Zlín podělili.

Jedním z těch, kteří Miroslava Zikmunda osobně znají, je i dokumentarista, cestovatel, polárník a režisér Petr Horký, který natočil o panu Zikmundovi dokument a psal také o něm knihy.

Petr Horký říká: "Já mám jeden z darů od života: že o panu Zikmundovi můžu říct, že je mým přítelem." I proto o něm ví o mnoho víc, než kdokoli jiný. Poslechněte si celý rozhovor.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.