Pravdomluvnost, úsměv, přímý pohled očí - to je podle dokumentaristy Petra Horkého Miroslav Zikmund

13. únor 2021

Cestovatelská legenda Miroslav Zikmund slaví 14. února 2021 sté druhé narozeniny. On sám už rozhovory neposkytuje. Lidé, kteří ho osobně znají, se ale o zážitky s ním s Českým rozhlasem Zlín podělili.

Jedním z těch, kteří Miroslava Zikmunda osobně znají, je i dokumentarista, cestovatel, polárník a režisér Petr Horký, který natočil o panu Zikmundovi dokument a psal také o něm knihy.

Petr Horký říká: "Já mám jeden z darů od života: že o panu Zikmundovi můžu říct, že je mým přítelem." I proto o něm ví o mnoho víc, než kdokoli jiný. Poslechněte si celý rozhovor.

autoři: Petr Uhřík , rvorlova
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...