Světově proslulý cestovatel ze Zlína Miroslav Zikmund oslaví v polovině února sté druhé narozeniny

V souvislosti s narozeninami Miroslava Zikmunda (14. února) nabízíme cyklus rozhovorů s lidmi, kteří ho osobně znají a mohou o něm vyprávět. Jedním z nich je zlínský spisovatel, divadelník a právník Josef Holcman.

Ke stým narozeninám pana Miroslava Zikmunda jsme v roce 2019 připravili cyklus reportáží. Najdete je na https://rozhl.as/Zikmund100.

„Miroslav Zikmund po sametové revoluci seděl v kanceláři Občanského fóra, klidný, s šedivými vlasy vypadal jako Clint Eastwood ze Zlína a sledoval, kterou dračí hlavu komunismu další den odstřelí,“ takto vzpomíná na jedno z prvních setkání s cestovatelskou legendou zlínský spisovatel, dramatik a právník Josef Holcman. Celý rozhovor, který vznikl na počest blížících se stých druhých narozenin Miroslava Zikmunda, nabízíme v záznamu.

Josef Holcman

Josef Holcman

Josef Holcman je český spisovatel, divadelník a právník. Žije ve Zlíně a pracuje jako soudce. Byl hercem a vedoucím Malé scény Městského divadla Zlín. Ve své literární tvorbě se inspiruje dětstvím a mládím prožitým ve slovácké obci Skoronice a zdejšími lidovými tradicemi.

autor: Petr Uhřík
Spustit audio

Související