Osm podnapilých dětí odhalili policisté ve Zlínském kraji v rámci celostátní akce Hazard, alkohol, děti

Policie letos odhalila 152 dětí pod vlivem alkoholu.

Policisté o víkendu v celém Zlínském kraji ve 43 podnicích zkontrolovali téměř 200 osob. U osmi zjistili, že jim někdo prodal nebo podal alkoholické nápoje.

Policisté ve Zlínském kraji se uplynulý víkend zapojili do celostátní akce „Hazard, alkohol, děti“, která byla zaměřená na podávání alkoholu mládeži a hazardní hraní. „Policisté přistihli 6 hochů a 2 dívky ve věku od 15 – 18 let, kteří požili alkohol,“ uvedla mluvčí krajských policistů Lenka Javorková.

Desítky policistů se v pátek večer vydaly v rámci celostátní akce letos už potřetí do restaurací, klubů, zábavních podniků, diskoték, ale i parků, sídlišť a na náměstí kontrolovat, zda tam není podáván osobám mladším 18 let alkohol.

„Policisté ve 43 podnicích po celém kraji zkontrolovali téměř 200 osob. V jejich sítích uvízlo 8 mladistvých, kterým někdo nezákonně prodal nebo podal alkohol a byli pod jeho vlivem. Nejvyšší hladinu alkoholu v dechu naměřili policisté 16letému chlapci, konkrétně 1,14 promile, ve Valašském Meziříčí,“ upřesnila Javorková.

Policisté prozatím v jednom případě zjistili, kdo mladistvým alkohol prodal nebo podal, v dalších sedmi případech to budou ještě zjišťovat. „Všechny přestupky pak postoupí správnímu orgánu k dalšímu projednání,“ doplnila policejní mluvčí.

Kontroly proběhly ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Zlínského kraje, Krajskou hygienickou stanicí, Českou obchodní inspekcí, Oddělením sociálně právní ochrany dítěte a městskými policiemi.

Spustit audio

Související