Když mi doma rodily rybičky, chodila jsem za školu, vzpomíná Zuzana Bydžovská

Na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka usedla k povídání o škole herečka Zuzana Bydžovská. Ta jako my všichni byla kdysi studentkou a teď je navíc i učitelkou herectví. Prozradila ale mnohem více, než jen svůj vztah ke škole.

„Nepamatuju si jména a čísla,“ naznačuje své školní výsledky Zuzana Bydžovská. „Bavil mě přírodopis, nechápala jsem ale zeměpis, protože učitelé tenkrát chtěli právě jen ty jména a čísla,“ dodává. Chodila údajně i za školu, to když otevřeli kino nebo když jí doma rodily rybičky.

A kdy ji napadlo být herečkou? „To jsem nechtěla. Být herečkou se mi přihodilo, když jsme se přestěhovali do Prahy. Chtěla jsem se spíš zabývat rybama,“ prozrazuje Zuzana.

V rozhovoru také vyšlo zcela náhodou najevo, že ji čeká nová role učitelky ve filmu Úča musí pryč. A co víc! V tomto filmu bude společně s ní hrát i Jožka Kubáník.

Poslechněte si rozhovor, ve kterém se určitě o Zuzaně Bydžovské dozvíte věci, které jste dosud nevěděli.

Další záznamy i pozvánky na vysílání Jožky Kubáníka najdete na https://rozhl.as/Kubanik.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.