Díky přátelství s Pierrem Richardem vím, že fanoušky vítá na svých vinicích jen tak v teplákách, prozradila Taťána Brzobohatá

Na rozhlasovou pohovku Jožky Kubáníka přijala pozvání někdejší Miss World Taťáňa Gregor Brzobohatá. Prozradila mnohé nejen o svém přátelství s hercem Pierrem Richardem.

Taťána založila Nadaci Krása pomoci a často od klientů, především osamocených seniorů, slýchá, že ona sama je poklad. Ačkoli tedy bylo původním tématem pořadu povídání o pokladech, protože Taťána má k tomuto tématu i příhodné příjmení, promluvila i o své nadaci a prozradila i mnohé ze svého života.

Například to, že se jí poštěstilo spřátelit se s francouzským hercem Pierrem Richardem, který dokonce přijel popřát k narozeninám její nadace. „Pierre je člověk, který má neskutečné charisma a kouzlo. Jiskří mu oči, má to v kukadlech. A říká, že dokud je člověk zvídavý, tak nemá šanci zestárnout,“ prozrazuje o jeho povaze Taťána, protože ho zná opravdu dobře a jsou stále v kontaktu.

Proto také ví, že Pierre Richard se stáhl z Paříže a nyní žije se svou manželkou a synem u svých vinohradů, kde to miluje a vyrábí vlastní značku vína.  „Na něm se mi strašně líbí, že ve svém vinařství nemá problém vítat fanoušky v teplácích a rozevlátou košilí,“ s úsměvem říká Taťána.

Pierre Richard se svým vínem Mon Rouge Pif

Proč se Taťána rozhodla založit nadaci na pomoc právě seniorům? Kdo je pro ni pokladem a jaký největší poklad v životě našla? A o čem je její kniha? I to se dozvíte v záznamu rozhovoru, plného pohody a úsměvů.

Jak neomylně zhodnotit kvalitu vína? (ilustrační foto)

Vinařství Pierra Richarda

Vinařství slavného francouzského herce Pierra Richarda se nachází na poloostrově sv. Martin. Pierre Richard vytvořil vlastní řadu původních regionálních červených vín, která nazval Mon Rouge Pif. Mimo vína vyrábí i vlastní dubové sudy. Vinařství Pierra Richarda je držitelem významných domácích i zahraničních ocenění.

Další záznamy i pozvánky na vysílání Jožky Kubáníka najdete na https://rozhl.as/Kubanik.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.