Julie Dančenková: Těžký začátek podzimu

Devatenáctá část seriálu Nový život v nové zemi, který sleduje osudy Ukrajinky Julie Dančenkové a její rodiny v České republice.

Ukrajinka Julie Dančenková bydlí se svou maminkou a babičkou od března v Holešově, kde po útěku z Kyjeva našly ubytování. S příchodem podzimu se jim nakupily starosti, které musí vyřešit. Julie ukončila práci v ukrajinské firmě a nyní hledá nové zaměstnání v Česku. Také se zřejmě budou muset přestěhovat. Julie zatím chce zůstat v Česku, ale už myslí na únor 2023, kdy jí a jejím blízkým skončí v České republice vízum.

Poslechněte si další díl seriálu Ukrajinka Julie Dančenková - Nový život v nové zemi, ve kterém uslyšíte, co vše Julie pro získání nové práce dělá, kde by se chtěla uplatnit, jak hledá pro sebe a svou rodinu nové ubytování a z čeho má obavy.

Julie Dančenková z Ukrajiny

Julie Dančenková

Julie Dančenková (Юлия Данченко) z ukrajinského Kyjeva uprchla brzy po začátku války se svou maminkou a devadesátiletou babičkou do Holešova, který se jim stal dočasným domovem. Jak se jim žije v nové zemi? S jakými starostmi se potýkají a jaké radosti zažívají? Osud těchto tří žen pro vás budeme sledovat.

Premiéry nových dílů vám nabízíme také ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každou druhou středu mezi 18. a 19. hodinou. 

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
VALAŠSKÉ KLOBOUKY 101,8 (SUCHÝ VRCH)

Všechny díly seriálu Nový život v nové zemí najdete ZDE na webových stránkách Českého rozhlasu Zlín i v podcastových aplikacích MujRozhlasSpotify nebo Google Podcasty pod názvem Příběh Ukrajinky Julie Dančenkové.

Spustit audio

Související