Julie Dančenková: Útěk z Ukrajiny a příchod do Holešova

První část seriálu Nový život v nové zemi, který sleduje osudy Ukrajinky Julie Dančenkové a její rodiny v České republice, kam uprchla před válkou z ukrajinského Kyjeva.

Dlouhá cesta, po které jsou teprve na začátku. To je příběh mnoha ukrajinských uprchlíků. My vám budeme vyprávět příběh pětadvacetileté Julie, která uprchla se svou matkou a devadesátiletou babičkou z ukrajinského Kyjeva na Moravu poté, co na její město a zemi zaútočila ruská vojska. Všechny tři ženy našly dočasný domov ve Zlínském kraji, konkrétně v Holešově.

Nabízíme vám první část série reportáží, ve které Julie popisuje začátek války na Ukrajině a jejich cestu do bezpečí v Holešově. Jak sama uvádí, přechod přes hranici byl pro ni jako noční můra.

Více v reportáži, kterou s Julií natočila redaktorka Petra Kopásková.

Julie Dančenková z Ukrajiny

Julie Dančenková

Julie Dančenková (Юлия Данченко) z ukrajinského Kyjeva uprchla brzy po začátku války se svou maminkou a devadesátiletou babičkou do Holešova, který se jim stal dočasným domovem. Jak se jim žije v nové zemi? S jakými starostmi se potýkají a jaké radosti zažívají? Osud těchto tří žen pro vás budeme sledovat.

Premiéry nových dílů vám nabízíme také ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každou středu v půl šesté odpoledne.

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)

Jednotlivé díly seriálu Nový život v nové zemí najdete i v podcastových aplikacích MujRozhlas, Spotify nebo Google Podcast pod názvem Příběh Ukrajinky Julie Dančenkové.

Spustit audio

Související