Julie Dančenková: Jací jsou podle Julie Češi?

28. červenec 2022

Patnáctá část seriálu Nový život v nové zemi, který sleduje osudy Ukrajinky Julie Dančenkové a její rodiny v České republice.

Ukrajinka Julie Dančenková z Kyjeva je v Česku se svojí maminkou a babičkou už víc jak čtyři měsíce. Žijí v Holešově. Za tu dobu poznala spoustu nových lidí i situací.

Jakých rozdílů mezi Čechy a Ukrajinci si za tu dobu všimla? Jaké služby z Ukrajiny jí u nás chybí? I to si poslechněte v dalším dílu ze seriálu Českého rozhlasu Zlín "Ukrajinka Julie Dančenková - Nový život v nové zemi", ve kterém nás Julie nechává pravidelně nahlédnout do svého života i prožívání nových, pro nás běžných situací.

Julie Dančenková z Ukrajiny

Julie Dančenková

Julie Dančenková (Юлия Данченко) z ukrajinského Kyjeva uprchla brzy po začátku války se svou maminkou a devadesátiletou babičkou do Holešova, který se jim stal dočasným domovem. Jak se jim žije v nové zemi? S jakými starostmi se potýkají a jaké radosti zažívají? Osud těchto tří žen pro vás budeme sledovat.

Premiéry nových dílů vám nabízíme také ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každou středu v půl šesté odpoledne. O prázdninách pak každou druhou středu.

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)

Chtěli byste se i vy Julie na něco zeptat? Vaše otázky Julii rádi položíme – stačí je napsat na adresu redaktorky Petry Kopáskové: petra.kopaskova@rozhlas.cz .

Všechny díly seriálu Nový život v nové zemí najdete ZDE na webových stránkách Českého rozhlasu Zlín i v podcastových aplikacích MujRozhlasSpotify nebo Google Podcasty pod názvem Příběh Ukrajinky Julie Dančenkové.

autoři: Petra Kopásková , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související