Julie Dančenková: O bydlení a penězích

Jedenáctá část seriálu Nový život v nové zemi, který sleduje osudy Ukrajinky Julie Dančenkové a její rodiny v České republice, kam uprchla před válkou z ukrajinského Kyjeva.

Často diskutovanou otázkou v souvislosti s uprchlíky z Ukrajiny jsou peníze. Proto jsme se na ně zeptali i Julie. Jaké příspěvky dostali od České republiky a co pro jejich získání museli doložit? Z čeho žijí? Stačí jim peníze? A dostávají nějaké finanční příspěvky i z Ukrajiny?

V souvislosti s tímto tématem Julie velmi upřímně odpovídá i na otázky týkající se práce a bydlení. Společně s redaktorkou Českého rozhlasu Zlín Petrou Kopáskovou srovnávají také ceny potravin v českých obchodech s cenami v těch ukrajinských.

To a mnohem více si poslechněte v další se série reportáží.

Julie Dančenková z Ukrajiny

Julie Dančenková

Julie Dančenková (Юлия Данченко) z ukrajinského Kyjeva uprchla brzy po začátku války se svou maminkou a devadesátiletou babičkou do Holešova, který se jim stal dočasným domovem. Jak se jim žije v nové zemi? S jakými starostmi se potýkají a jaké radosti zažívají? Osud těchto tří žen pro vás budeme sledovat.

Premiéry nových dílů vám nabízíme také ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každou středu v půl šesté odpoledne.

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)

Chtěli byste se i vy Julie na něco zeptat? Vaše otázky Julii rádi položíme – stačí je napsat na adresu redaktorky Petry Kopáskové: petra.kopaskova@rozhlas.cz .

Všechny díly seriálu Nový život v nové zemí najdete ZDE na webových stránkách Českého rozhlasu Zlín i v podcastových aplikacích MujRozhlasSpotify nebo Google Podcasty pod názvem Příběh Ukrajinky Julie Dančenkové.

Spustit audio

Související