Jednotný systém dopravy ve Zlínském kraji bude spuštěn, ale s problémy

16. listopad 2020

Integrovaná doprava ve Zlínském kraji odstartuje sice od 1. ledna 2021, rozhodně ale nebude podle původního plánu. Podle nového vedení kraje chybí některé zásadní smlouvy.

Ve Zlínském kraji začalo fungovat nové vedení, které si jako první muselo převzít agendu toho předchozího. To se týká i oblasti dopravy, kde se novým radním pro tuto oblast stal Radek Doležel z hnutí ANO.

Za prvních několik dní podle vlastních slov stihl převzít a zhodnotit dvě oblasti: investice do oprav silnic a projekt Integrované dopravy Zlínského kraje.

Investice do oprav a údržby silnic druhých a třetích tříd jsou podle Doležela připraveny velmi dobře v podobě celého balíku projektů. „Tam jde o to jen rozhodnout, kdy a co budeme opravovat,“ dodal k tomuto tématu v rozhovoru pro Český rozhlas Zlín.

Naopak výraznější problém je podle něj dopravní obslužnost. Projekt Integrované dopravy Zlínského kraje nebude totiž od ledna úplný. Bývalé vedení plánovalo, aby lidé v celém kraji jezdili podle jednotného systému, Zlínskému kraji ale chybí podepsat některé potřebné smlouvy. „Tam to minulé vedení velmi podcenilo a musíme to rychle řešit. Systém dopravy odstartuje 1. 1. 2021. To musíme pro občany zajistit, to je jasné. Otázkou je ale míra integrace, která rozhodně nebude podle původního plánu," uvedl Doležel.

Více v záznamu rozhovoru.

autoři: Petr Uhřík , rvorlova
Spustit audio

Související