Jednotný systém dopravy ve Zlínském kraji bude spuštěn, ale s problémy

16. listopad 2020

Integrovaná doprava ve Zlínském kraji odstartuje sice od 1. ledna 2021, rozhodně ale nebude podle původního plánu. Podle nového vedení kraje chybí některé zásadní smlouvy.

Ve Zlínském kraji začalo fungovat nové vedení, které si jako první muselo převzít agendu toho předchozího. To se týká i oblasti dopravy, kde se novým radním pro tuto oblast stal Radek Doležel z hnutí ANO.

Za prvních několik dní podle vlastních slov stihl převzít a zhodnotit dvě oblasti: investice do oprav silnic a projekt Integrované dopravy Zlínského kraje.

Investice do oprav a údržby silnic druhých a třetích tříd jsou podle Doležela připraveny velmi dobře v podobě celého balíku projektů. „Tam jde o to jen rozhodnout, kdy a co budeme opravovat,“ dodal k tomuto tématu v rozhovoru pro Český rozhlas Zlín.

Naopak výraznější problém je podle něj dopravní obslužnost. Projekt Integrované dopravy Zlínského kraje nebude totiž od ledna úplný. Bývalé vedení plánovalo, aby lidé v celém kraji jezdili podle jednotného systému, Zlínskému kraji ale chybí podepsat některé potřebné smlouvy. „Tam to minulé vedení velmi podcenilo a musíme to rychle řešit. Systém dopravy odstartuje 1. 1. 2021. To musíme pro občany zajistit, to je jasné. Otázkou je ale míra integrace, která rozhodně nebude podle původního plánu," uvedl Doležel.

Více v záznamu rozhovoru.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.