700 let Zlína – historie, současnost i budoucnost v reportážích

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně – 95 let od založení

Tomáš Baťa se rozhodl vybudovat ve Zlíně novou nemocnici v roce 1927. Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně tak letos slaví 95 let od založení.

Zlínská nemocnice má za sebou bohatou historii. Její stavba byla zahájena v roce 1927, kdy bylo potřeba zajistit kvalitní zdravotnickou péči pro deset tisíc zaměstnanců firmy Baťa. Prvním primářem se stal Bohuslav Albert, který se spolu se stavebním oddělením Baťových závodů a architektem Františkem Lýdie Gahurou podílel na návrhu nemocnice. Ta byla nakonec postavena jako areál jednotlivých pavilonů.

V posledních letech byla Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně tématem mnoha diskusí, a to v souvislosti s plánovanou výstavbou nové nemocnice ve Zlíně-Malenovicích. Z jejího budování ale nakonec sešlo, takže stávající areál nemocnice čeká v budoucnosti rozsáhlá rekonstrukce.

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

autoři: Andrea Kratinová , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.