ZOO Lešná: Víc jak 80 % příjmů máme od návštěvníků, ztráty počítáme v milionech

13. říjen 2020

Po necelých sedmi měsících se v pátek 9. října znovu uzavřely brány všech českých zoologických zahrad, tedy i ZOO Zlín-Lešná.

Pro všechny zoo to znamená minimálně do 25. října výpadek příjmů a to nejen na vstupném, ale i na prodeji suvenýrů či na pronájmech.

"Víc jak 80 % příjmů máme od návštěvníků zoo, na jaře jsme přišli o 12 milionů, tentokrát to bude přes 3 miliony korun," řekl v rozhovoru pro Český rozhlas Zlín ředitel  zoologické zahrady Zlín-Lešná Roman Horský.

Lidé v zoo podle něj mají míň než měli, ale o zvířata je plně postaráno. Aktuálně se vedení zoo bojí o stav zaměstnanců.  V souvislosti s uzavřením škol je obava, že spousta zaměstnanců zůstane s dětmi doma.

ZOO chce být se svými fanoušky a návštěvníky v kontaktu, proto bude na svých webových stránkách i facebookovém profilu nabízet informace aktuálním dění v zoo, o nových přírůstcích a příběhy lidí i zvířat.

Pokud chcete ZOO a zámek Zlín-Lešná dát najevo svoji přízeň, teď je ta pravá doba. Nabízí se několik možností:

Poslechněte si také záznam rozhovoru s Romanem Horským.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.