Zlínská zoo vydává eurobankovku s motivem ptáka kivi

Limitovaná edice eurobankovky ZOO Zlín
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Limitovaná edice eurobankovky ZOO Zlín

Cena eurobankovky je 80 korun a výtěžek z prodeje věnuje zahrada na vybraný ochranářský program kiviů přímo v místě jejich přirozeného výskytu.

Zoo ve Zlíně vydává sběratelskou eurobankovku s motivem kivi hnědého. Celý výtěžek z prodeje věnuje zahrada na záchranu ptáků kivi na Novém Zélandě. Zoo bankovku vydává při příležitosti dvacátých narozenin zdejšího kivího samečka Gerryho, informovala Český rozhlas Zlín mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Limitovaná edice eurobankovky ZOO Zlín

„Nás napadlo, že bychom to mohli všechno propojit. Tedy krásné dvacítky a navíc ještě pomoci ochraně kiviů ve volné přírodě. Zoologická zahrada ve Zlíně vydala celkem devět tisíc kusů bankovek. Ty nejnižší čísla, konkrétně od třiceti do padesáti, tak ty chceme právě ve prospěch kiviů vydražit, aby ta částka byla třeba ještě zajímavější,“ vysvětlila Bujáčková.

Celý výtěžek z prodeje eurobankovky zoo věnuje na vybraný ochranářský program kiviů přímo na Novém Zélandě. Poprvé ve slovenské a české emisi eurobankovek tak bude získaná částka věnována na podporu jiného projektu.

Kivi zlínské zoo slaví 20. narozeniny
Spustit audio

Související