Veřejná doprava ve Zlínském kraji po Novém roce zdražovat nebude

23. listopad 2022 10:37

Ceny jízdného ve veřejné dopravě zůstanou ve Zlínském kraji i po Novém roce stejné, plánované zdražování kraj odložil.

Vzhledem k výraznému nárůstu nákladů radní Zlínského kraje zvažovali, že od 1. ledna 2023 zdraží cestování ve veřejné dopravě. Na svém posledním jednání se ale rozhodli plánované zvýšení cen jízdného v hromadné linkové dopravě odložit. Od Nového roku se tak ve veřejné dopravě zdražovat nebude.

„Rozhodli jsme se, že v tuto chvíli jízdné zdražovat nebudeme. V dnešní nelehké době se lidé musejí potýkat s velkým růstem cen prakticky u všeho a nechceme proto ještě více zatěžovat jejich rozpočty. Navíc jsme rádi, že se nám cestující po koronavirové pandemii začali do veřejné dopravy opět vracet a byli bychom rádi, kdyby tento pozitivní trend i nadále pokračoval,“ uvedl k rozhodnutí zatím nezdražovat jízdné ve veřejné dopravě náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel (ANO).

Od 1. ledna 2023 tak v platnosti zůstává aktuální ceník jízdného Integrované dopravy Zlínského kraje, kdy jednotná nástupní sazba v autobusech i vlacích činí 11 korun a za každý ujetý kilometr cestující platí 1 korun 35 haléřů. Od 1. července letošního roku je možno pořídit si i předplatnou jízdenku, a to na 7 nebo 30 dní. O tyto časové jízdenky je mezi lidmi velký zájem, hejtmanství proto podle informací náměstka Doležela chystá jejich rozšíření.

Spustit audio

Související