Od července se na území Zlínského kraje zvýší jízdné ve vlacích a autobusech
1. březen 2022 20:06
Ve Zlínském kraji budou nově platit v linkové dopravě dvojí tarify. Dopravci budou jezdit podle kilometrů i podle nově vytvořených zón.
28. února 2022 schválili krajští zastupitelé změnu tarifního systému v linkové dopravě ve Zlínském kraji. Cestující zaplatí základní sazbu 11 korun, zatím je to 9. Částka za ujetý kilometr vzroste z 1,20 koruny na 1,35 koruny. Území kraje by také mělo být rozděleno do 99 zón. Zónový tarif umožní zavedení časových jízdenek. Podle náměstka hejtmana Radka Doležela z hnutí ANO budou sedmidenní a třicetidenní. Zvýšení ceny je podle něho nutné kvůli růstu cen energií a práce.
Nový systém začne platit 1. července.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
‚Projevil určitou míru polepšení.‘ Soud ve verdiktu vysvětluje, proč Feriho propustil z vězení
-
Rusko může na NATO zaútočit v roce 2029. Připravujeme ozbrojené složky i IT systémy, říká německý generál
-
Brno, bude plno. Hotely jsou díky MotoGP obsazené i přes násobně vyšší ceny, plní se také kempy
-
Austrálie zaskočila Turecko a vyhrála 2:0. Skoti slaví historickou výhru, Brazílie remizovala s Marokem