Zlínské vlakové ani autobusové nádraží se letos oprav nedočkají
Ještě nejméně dva roky budou cestující čekat na modernizaci železničního nádraží ve Zlíně. To se má stát součástí plánovaného dopravního terminálu společně s autobusovým nádražím.
Jak uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová, rekonstrukce zastaralé budovy závisí mimo jiné na zahájení elektrizace a modernizaci místní trati Otrokovice - Vizovice. Vydání potřebných povolením zatím brání neukončené správní řízení o rušení přejezdu v Přílukách.
Magistrát, Správa železnic i majitel autobusového nádraží teď čekají na územní rozhodnutí.
Zahájení stavby je tedy zatím plánováno na rok 2023.
Související
-
Lidem ve Zlíně podle ankety nejvíce vadí špatně řešená doprava a nedostatek parkovacích míst
Vedení zlínského magistrátu už zná výsledky ankety mezi místními lidmi i podnikateli, ve které hodnotili spokojenost s životem ve Zlíně.
-
Na silnicích Zlínského kraje budou letos pokračovat práce na obchvatu Otrokovic a na úsecích dálnic
Silničáři letos dokončí obchvat Otrokovic. Se stavbou dálnice budou pokračovat také směrem na Staré Město a z něj ve směru do Moravského Písku.
-
Dálnice D49 z Hulína do Fryštáku má stavební povolení. Základní kámen byl položen před 11 lety
Úsek dlouhý 16,4 km chce ŘSD začít stavět příští rok, očekává ale podání rozkladu.
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Šest důvodů pro odvolání ředitele Kubelky. Poškodil důvěryhodnost Prahy, píše Svoboda
-
V ruských skladech už je jen technika v nejhorším stavu, říká expert, který počítá ztráty na Ukrajině
-
Americká cla na Evropu? Hororová varianta by nás vrátila do 30. let, upozorňuje ekonom
-
Letošní leden byl nejteplejším v historii měření, oznámili meteorologové ze služby Copernicus