Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm pokračuje v přípravách nového areálu Kolibiska, přiblíží salašnictví a horské hospodaření v Beskydech

7. červen 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Valašské muzeum v přírodě - ilustrační foto

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm představilo novinky nadcházející turistické sezóny. Skanzen láká na programy pro návštěvníky, zároveň muzejníci pokračují ve stavbě areálu Kolibiska.

Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm pokračuje v přípravách nového areálu Kolibiska. . Půjde o další část muzea, která bude rozlohou největší. Představí chov ovcí, salašnictví, pastevectví, horskou kulturu, lesnictví i náznaky počínající turistiky.

"V blízkosti areálu Valašské dědiny bude na ploše 15 hektarů rozmístěno přibližně 25 objektů, které vyrostou v časovém horizontu šesti let do roku 2027. Kolibiska nabídnou prostor k workshopům, komentovaným prohlídkám, studentským praxím nebo činnosti spolku a dobrovolníkům," řekl Jindřich Ondruš, generální ředitel Národního muzea v přírodě, pod které Valašské muzeum v přírodě spadá.

Staví se také oplocení areálu dlouhé 1400 metrů. Ve spolupráci s Českým svazem turistů bude přesměrována turistická trasa, převedena bude za areál. "Turista, který půjde na Jurkovičovu rozhlednu, půjde trasu delší o 400 metrů," uvedl Ondruš. 

Práce na výstavbě Kolibisek začaly v roce 2018. Předpokládané náklady na výstavbu nového areálu jsou 125 milionů korun.

Návštěvníkům nový areál nyní roste doslova před očima na louce nad Valašskou dědinou. Vypravila se tam i naše reportérka Gabriela Hykl.

autoři: Gabriela Hykl , rvorlova | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související