Týden s objížďkou v Kunovicích: utrpení řidičů i obyvatel obcí na objízdné trase

Hlavní tah z Kunovic do Uherského Hradiště je už téměř týden uzavřený. Kromě řidičů trpí i obyvatelé obcí, kudy vede objízdná trasa.

Čtěte také

Už téměř týden (od 20. července) je uzavřená silnice I/55 mezi Kunovicemi a Uherským Hradištěm. Kromě řidičů stojících v kolonách, to nejvíce trápí obyvatele místních částí Uherského Hradiště - Míkovic a Vések, přes které auta zavřený úsek objíždějí.

Řidiči uvádějí, že objet autem kilometr a půl uzavírky jim často trvá hodinu až hodinu a půl. Obyvatelé dotčených obcí podle vlastních slov raději nevětrají.

Najdou se ale i tací, kteří si kolony na objížďce pochvalují. Například v místní samoobsluze se zvedl prodej časopisů, zmrzliny nebo nápojů. „Řidiči vyskočí, koupí si u nás nanuky, nápoje nebo salátky a pečivo,“ říká místní prodavačka Hana.

Úpravy semaforů

Ředitelství silnic a dálnic na objížďce Kunovic vyzkoušelo na mobilních semaforech několik různých časů na průjezd a upravilo intervaly. Chce tím dosáhnout toho, aby v Míkovicích a Véskách, kudy vede objízdná trasa, byly menší kolony.

Spustit audio

Související