Tipy na víkend ve Zlínském kraji: fašank, ukázky floristiky nebo bruslení pro veřejnost

17. únor 2022

Máme pro vás tipy na fajn výlety, výstavy a akce ve Zlínském kraji nejen na víkendové dny.

Tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji najdete ZDE.

Lešetínský fašank

19. února 10 - 22, Zlín

Tradiční masopustní veselice v centru Zlína s vystoupením hudebních a folklorních souborů, průvodem masek, zabijačkou, ukázkou lidových řemesel, atrakcemi pro děti apod. Lešetínský Fašank se koná na třech ulicích; Lešetín I, Lešetín II a Kvítková.

Výstava Kamélie v Květné zahradě v Kroměříži

do 13. března 2022, Květná zahrada v Kroměříži

Do neděle 13. března 2022 bude ve Velkém a Palmovém skleníku k vidění výstava kamélií, přístupná bude denně od 9 do 16 hodin v rámci vstupného do zahrady, víkendy budou ozvláštněny doprovodným programem, a také prohlídkami s odborným komentářem:
So 19.února 14,00 hod – Velký skleník ... Floristické ukázky citrusové, ukázky práce floristek z Květné zahrady
Ne 20.února 11,00 a 14,00 hod – Velký skleník ... Komentované prohlídky zahrady, Biskupští manové z Kroměříže

Bruslení pro veřejnost – ledové plochy a kluziště ve Zlínském kraji

Pokud plánujete vyrazit na brusle, máme pro vás přehled možností ve Zlínském kraji. Zahrnuje ledové i umělé plochy, kryté haly i kluziště. Seznam těcho míst najdete ZDE

Salon filmových klapek – RETROSPEKTIVA

do 28. února, Galerie Elektra Luhačovice

Retrospektivní panelová výstava klapek od roku 1998 do roku 2021. Originální umělecká díla ve formátu filmové klapky jsou vytvářena významnými výtvarníky a osobnostmi. Každoročně jsou vystavována v rámci zlínského filmového festivalu pro děti a mládež a následně vydražena, z výtěžku jsou podpořeni mladí filmaři a studenti filmových škol. Za 24 ročníků Salonu filmových klapek vzniklo 2749 jedinečných klapek. V galerii jsou na velkoplošných plakátech k vidění všechny dosud vytvořené klapky v jednotlivých ročnících. K tomu mohou návštěvníci zhlédnout i ukázku deseti filmových klapek z minulých let, které na výstavu zapůjčil Nadační fond Filmtalent Zlín. K vidění bude například poslední klapka výtvarníka Adolfa Borna, klapka Ludmily Zemanové, dcery Karla Zemana, Ivy Hüttnerové, Kateřiny Miler, zlínského výtvarníka Ladislava Pálky a několika dalších. Součástí výstavy bude také výtvarná soutěž o nejoriginálnější papírovou klapku, do které se mohou zapojit děti a mládež. Vstup na výstavu je zdarma.

Výstava klapek pro Zlín Film Festival 2021

VIZE 2022

do 27. února 2022, Filmový Uzel Zlín

Třetí ročník výstavy VIZE úspěšných absolventů kurzů výtvarného Ateliéru CBDart. Výtěžek z prodeje obrazů bude věnován Nadaci pro Výzkum rakoviny Česká republika. Vernisáž výstavy proběhne 3. února 2022  v 17 h.

Rozum versus cit²: Zlínský průmyslový design 1959–1992

do 27. února 2022, Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně (1. NP budovy 14)

Na výstavě uvidíte věci a přístroje, které nás kdysi obklopovaly a možná až nyní si uvědomujeme, jak moc byly designově krásné a unikátní. Výstava představuje prostřednictvím nových technologií historii zlínského průmyslového designu v letech 1959–1992. Návštěvníky tématem provede virtuální kurátor nebo budou moci pohovořit s hologramem designéra Františka Crháka.

Čtěte také

Ledové království v Rožnově pod Radhoštěm

do 20. března 2022, Rožnov pod Radhoštěm

Ve speciální ledové galerii můžete letos vidět sochy a plastiky z ledu na dvě témata: Láska a Světoví umělci. Mezi 16 zajímavými ledovými sochami je i obří plastika Poslední večeře Páně (5x3m) na téma obrazu od Leonarda da Vinci a tradiční Ledový trůn určený k osobním fotografiím. Ledové království najdete na novém místě v Rožnově pod Radhoštěm, a to na rohu ul. Palackého a Boženy Němcové. Prohlídky probíhají s průvodcem v malých skupinkách osob po 20 minutách, proto je doporučená rezervace. Návštěvníci dostávají zapůjčeny termopláště a mohou si zakoupit jednorázovou čepici.

Čtěte také

Komenský v komiksu

Do 31. května 2022, Knihovna Františka Kožíka v Uherském Brodě

Na neobvyklou výstavu Komenský v komiksu můžete až do 31. května 2022 zavítat do Knihovny Františka Kožíka v Uherském Brodě. Vše nejdůležitější o životních osudech i díle Učitele národů se tam dozvíte z komiksových příběhů.

Tipy na výlety nabízíme také ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každý všední den ve 14:30.

Vysíláme na frekvencích
UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)
UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)
VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)
ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)
nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

autor: rvorlova
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...

Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

3 x Hurvínkovy příhody

3 x Hurvínkovy příhody

Koupit

„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka