Kam na procházku a výlet ve Zlínském kraji? Máme tip pro každého

Přinášíme vám tipy na procházky a výlety ve Zlínském kraji. Nabízíme je i ve vysílání Českého rozhlasu Zlín každý všední den ve 14:30.

U každého příspěvku najdete označení, které prozradí, kdo je autorem tohoto tipu. Jsou to konkrétně:
* Mezi kopci a loukami - příspěvky redaktorky Českého rozhlasu Zlín Věry Hotařové
* Východní Morava - tipy Zdeňka Urbanovského (Centrála cestovního ruchu Východní Moravy)
* Wallachian tour - tipy Arnošta Lukeše (Wallachian touring team)
* Tipy turistů – příspěvky od Jiřího Tomáše (Klub českých turistů)

Věra Hotařová 2020

Věra Hotařová

Věra Hotařová je dlouholetou tváří i hlasem Českého rozhlasu. Pro Český rozhlas Zlín připravuje cyklus Mezi kopci a loukami Zlínského kraje, ve kterém přibližuje zajímavosti z historie i současnosti těch míst v našem regionu, které stojí za vidění.

Zdeněk Urbanovský

Zdeněk Urbanovský

„Pracuji jedenáctým rokem v Centrále cestovního ruchu Východní Moravy, jejímž úkolem je propagace Zlínského kraje v oblasti cestovního ruchu. S Českým rozhlasem Zlín spolupracuji od listopadu 2017, zejména se podílím na pravidelné přípravě tipů na výlety. Svou práci dělám rád, cestování a turistika jsou mými celoživotními koníčky, rád přitom také fotografuji“.

 

Arnošt Lukeš z Wallachian touring team

Arnošt Lukeš

„Cestování a turistika mne baví od dětských let. Když jsem po VŠ přišel v první polovině 70. let na Zlínsko, poznal jsem se s lidmi, kteří si říkali Wallachian touring team. Měli podobné zájmy jako já -  turistiku doma i v cizozemsku. Byli to lidé pestrých profesí, od vysokoškolských pedagogů až po uklízečku. I když většina  už dnes spadá do kategorie "penzista", rádi se setkáváme a chodíme  do přírody. Před třemi lety mne  oslovil Český rozhlas Zlín, abych pro posluchače připravoval tipy na výlety. Zjistil jsem, že mne baví předávat své zkušenosti i verbálně. Jen si přeji, aby mi ta pravá turistika po vlastních nohách vydržela ještě nějaký čas.“

Vysíláme na frekvencích:

UHERSKÉ HRADIŠTĚ 99,1 (JALUBÍ)

UHERSKÝ BROD 107,3 (ČERNÁ HORA)

VSETÍN 89,5 (BEČEVNÁ)

ZLÍN 97,5 (TLUSTÁ HORA)

nebo na internetu na zlin.rozhlas.cz.

Zde nabízíme jednotlivé příspěvky, stačí si jen vybrat:

Stránky