Jan Amos Komenský se dostal i do komiksu, přesvědčit se můžete v Uherském Brodě

24. leden 2022

Knihovna Františka Kožíka v Uherském Brodě připravila netradiční výstavu o Janu Amosi Komenském, navštívit ji můžete až do konce května.

Na neobvyklou výstavu Komenský v komiksu můžete až do 31. května 2022 zavítat do Knihovny Františka Kožíka v Uherském Brodě. Vše nejdůležitější o životních osudech i díle Učitele národů se tam dozvíte z komiksových příběhů.

Knihovna Františka Kožíka v Uherském Brodě - netradiční výstava o Janu Amosi Komenském

Dětem i dospělým jsou informace o tom, že život Jana Amose Komenského byl plný dobrodružství, podávány ve formě, která je zábavná a lépe zapamatovatelná. My vás na tuto výstavu zveme prostřednictvím reportáže.

Knihovna Františka Kožíka v Uherském Brodě - netradiční výstava o Janu Amosi Komenském
Spustit audio

Související

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...