Stezka Českem: 10 reportérů, 5 týdnů a 2000 kilometrů. Ve Zlínském kraji s Veronikou Žeravovou

Stezka Českem s Veronikou: Den pátý – Beskydy z Kohútky na Bumbálku

Pátý den na Stezce Českem podél hranic se Slovenskem čekalo reportérku Českého rozhlasu Zlín Veroniku Žeravovou opět velké stoupání

První zastávkou pátého dne putování Veroniky na Stezce Českem byla v zimě často navštěvovaná lyžařská oblast Kohútka a oblíbená chata na Portáši. Potom se vydala na vrcholy Malý Javorník, Stratenec, Velký Javorník, Hričovec s nadmořskou výškou nad 1000 metrů a Makovský průsmyk až na Bumbálku.

Po cestě zašla pozdravit na služebně Horské služby na Kohútce, protože právě tam fungují záchranáři od letošního roku nově nonstop, nejen v zimní sezóně. V Beskydech totiž přibývá turistů i cyklistů, a tím pádem i úrazů. Takto pracovníci zkrátí dojezdové časy, do letoška totiž v létě museli vyjíždět z Pusteven. Podle horského záchranáře Romana Kalabuse jsou častější úrazy na kolech u lidí nad 60 let, záchranáři ale ošetřují třeba i kolapsové stavy.

Nechybělo také občerstvení a posilnění borůvkovými knedlíky na oblíbeném hotelu Portáš. V pravidelném ranním telefonickém reportu na vlnách Českého rozhlasu Zlín Veronika také prozradila, jaké možnosti ubytování nebo přespání mají poutníci na Stezce Českem v oblastech, které prochází.

Všechny díly seriálu o putování Veroniky na Stezce Českem najdete ZDE.

autoři: Veronika Žeravová , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.