Stezka Českem: 10 reportérů, 5 týdnů a 2000 kilometrů. Ve Zlínském kraji s Veronikou Žeravovou

Stezka Českem s Veronikou: Den pátý – Beskydy z Kohútky na Bumbálku

Pátý den na Stezce Českem podél hranic se Slovenskem čekalo reportérku Českého rozhlasu Zlín Veroniku Žeravovou opět velké stoupání

První zastávkou pátého dne putování Veroniky na Stezce Českem byla v zimě často navštěvovaná lyžařská oblast Kohútka a oblíbená chata na Portáši. Potom se vydala na vrcholy Malý Javorník, Stratenec, Velký Javorník, Hričovec s nadmořskou výškou nad 1000 metrů a Makovský průsmyk až na Bumbálku.

Po cestě zašla pozdravit na služebně Horské služby na Kohútce, protože právě tam fungují záchranáři od letošního roku nově nonstop, nejen v zimní sezóně. V Beskydech totiž přibývá turistů i cyklistů, a tím pádem i úrazů. Takto pracovníci zkrátí dojezdové časy, do letoška totiž v létě museli vyjíždět z Pusteven. Podle horského záchranáře Romana Kalabuse jsou častější úrazy na kolech u lidí nad 60 let, záchranáři ale ošetřují třeba i kolapsové stavy.

Nechybělo také občerstvení a posilnění borůvkovými knedlíky na oblíbeném hotelu Portáš. V pravidelném ranním telefonickém reportu na vlnách Českého rozhlasu Zlín Veronika také prozradila, jaké možnosti ubytování nebo přespání mají poutníci na Stezce Českem v oblastech, které prochází.

Všechny díly seriálu o putování Veroniky na Stezce Českem najdete ZDE.

autoři: Veronika Žeravová , Růžena Vorlová
Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.