Stezka Českem: 10 reportérů, 5 týdnů a 2000 kilometrů. Ve Zlínském kraji s Veronikou Žeravovou

Reportérka Českého rozhlasu Zlín Veronika Žeravová se zapojila projektu Českého rozhlasu Radiožurnál, ve kterém během prázdnin putovali rozhlasoví reportéři pěšky podél státní hranice po Stezce Českem.

Všechny epizody

Český rozhlas Radiožurnál připravil na prázdniny 2022 seriál s názvem Stezka Českem s podtitulem z Aše až do Bukovce. Zapojilo se něj celkem 10 reportérů, kteří putovali pěšky jen s batohem na zádech podél českých hranic. Putování začalo na západě republiky dvěma směry – podél severní a jižní hranice. Každý z reportérů byl na cestě 7 dní a poté předával „štafetu“ kolegovi.

Celé putování skončilo v týdnu od 8. do 14. srpna a posledními "poutníky" byli Veronika Žeravová ze Zlínského kraje a Petr Dušek z Moravskoslezského kraje. Každého z nich čekalo zhruba 200 kilometrů chůze, leckdy i s velkým převýšením. Ve „finále“ v neděli 14. srpna se potkali v okolí obce Mosty u Jablunkova a pak se společně vydali na poslední úsek k nejvýchodnějšímu bodu Česka na území obce Bukovec. "Startuji v pondělí ráno v obci Javorník u Velké nad Veličkou, jen několik kilometrů od hranice se Zlínským krajem. Potom mě čeká putování přes Bílé Karpaty, Beskydy a Javorníky. Objevovat budu krásná místa i zajímavosti,“ prozradila před svou cestou Veronika. 

A protože Veronika je nejen poutníkem, ale stále i reportérkou, každý den vzala posluchače ve vysílání Českého rozhlasu Zlín na místa, která prošla. 

Chcete vědět, kde bude Veronika na své sedmidenní cestě spala? Co a kde jedla? Co ji během putování zaujalo, potěšilo nebo překvapilo? To jste mohli sedovat od 8. do 15. srpna každý den v 8:15 ve vysílání Českého rozhlasu Zlín, povídání i fotogalerii jsme pak vždy aktuálně nabídli na webu zlin.rozhlas.cz. 

Celý seriál tak právě můžete i v záznamu najít právě zde.

Spustit audio

Související

Nejnovější zprávy

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, projektový manažer ČRo

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.