Rychlík Chopin nezastaví, RegioJet nevyjede ze Starého Města. Dostupnost Zlínska se zhorší

Vlak RegioJet
Vlak RegioJet
0:00
/
0:00

Ukončení zastávek jediného nočního rychlíku Chopin, rušení linek soukromých dopravců do Prahy, autobusy místo vlaků do Vlárského průsmyku a více přímých spojů mezi Kroměříží a Zlínem. To vše od neděle přináší nový jízdní řád.

Redukce linek se dotkne soukromých dopravců. RegioJet končí s vlaky ze Starého Města do Prahy a sníží počet autobusů mezi Zlínem a Brnem. Leo Express zase zruší železniční linku ze Starého Města do Přerova. Majitel RegioJetu Radim Jančura ukončení linek ze Starého Města zdůvodnil neférovou podporou Českých drah.

Zastávku rychlíku Chopin v Otrokovicích dotoval kraj, nové jednání s Českými drahami už ale úspěšné nebylo. Podle mluvčí drah Moniky Bezuchové je důvodem pro ukončení zastávek v Otrokovicích a Přerově malý zájem cestujících a také časté krádeže ve vlaku.

Změny v jízdních řádech se dotknou i dalších linek. Autobusy místo většiny vlaků budou od neděle jezdit mezi Brumovem - Bylnicí a Vlárským průsmykem na Zlínsku. České dráhy zastaví provoz pěti párů vlaků. Důvodem je nízká vytíženost.

Autobusy pojedou podle podobných jízdních řádů jako vlaky. Zachované zůstanou pouze dva páteční a dva nedělní spoje, a to kvůli slovenským studentům, kteří cestují do školy v Brně nebo zpátky domů.

Osobní vlaky ze Slovácka budou končit v Uherském Hradišti místo Uherského Brodu. "Náhradou za tyto vlaky do stanice Uherský Brod je prodloužení stávajících vlaků, které končily ve stanici Kunovice. Byly také zrušeny vlaky mezi stanicemi Bylnice a Vlárský průsmyk vyjma jednoho páru vlaků v pátek a v neděli," uvedla Bezuchová.

Nový jízdní řád také přinese cestujícím více přímých spojů na trati z Kroměříže do Zlína a dále do Vizovic. Dráhy obnoví také spěšné vlaky vyjíždějící a končící ve stanici Staré Město u Uherského Hradiště.