Rychlé šípy baví diváky Slováckého divadla už 20 let

Slovácké divadlo si dnes připomnělo 20 let od premiéry komedie Rychlé šípy. Kulaté výročí oslavili další reprízou tohoto úspěšného představení.

Na oslavu měl přijet i šestadevadesátiletý Jindřich Hojer, podle kterého Jaroslav Foglar napsal jednu z postav. Bývalý pedagog, chemik a skaut viděl hru už devětkrát, tentokrát se však ze zdravotních důvodů musel omluvit. Divadelníkům ale prostřednictvím Českého rozhlasu poslal vzkaz.

Hra v režii Roberta Bellana je co do počtu repríz i délky uvádění nejúspěšnějším představením divadla, které si letos připomíná 75 let své existence. Ve všech představeních se objevili dva herci – David Vacke a také představitel Dlouhého bidla Josef Kubáník.

„Rychlé šípy jsme zkoušeli ve volném čase jen pro vlastní potěšení a nikoho z nás nenapadlo, že jsme u něčeho výjimečného. Dnes mají Rychlé šípy za sebou 513 repríz. Hráli jsme je na hradě, v Národním divadle, v cirkusovém šapitó i ve sportovní hale a vidělo je téměř 150 tisíc diváků,“ prozradil Josef Kubáník.

V říjnu budou Rychlé šípy na programu ještě ve středu 7. 10. v 17 hodin.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová