Pro fotografa s přezdívkou Jsf Abb je Zlín magický. Jeho fotografie to jen dokazují

19. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Půldomky a čtvrtdomky - typická zástavba Zlína

Jsf Abb je zlínský fotograf, kterého možná neznáte pravým jménem, a přesto je v mnoha domácnostech stálým členem. Jeho nástěnné kalendáře Magický Zlín totiž už víc jak 10 let visí na zdech mnoha domácností.

Pod záhadnou zkratkou se skrývá zlínský fotograf Josef Řezníček, který přijal pozvání do Českého rozhlasu Zlín. Je autorem kalendáře Magický Zlín, který vychází už 10 let. Jeho fotografie jsou pravidelně vidět na výstavách ve Zlíně a okolí.

V rozhovoru mimo jiné prozradil, co zkratka Jsf Abb znamená, jaké bonusy přidává ke svým kalendářům, jaký má názor na focení mobilním telefonem, co mimo Zlín jsou jeho oblíbené objekty k fotografování nebo co chystá v nejbližším období.

My nabízíme nejen záznam rozhovoru, ale hned dvě fotogalerie z jeho tvorby.

Pokud vás zajímá i téma starého "Baťova" Zlína, všechny články na toto téma najdete ZDE.

autoři: Petr Uhřík , rvorlova
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová