Před vstupem do Egypta zloději totálně vykradli speciál Expedice Z101

17. červenec 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Tomáš Vaňourek (Expedice Z101) v Egyptě

Expedice Z101 se před vstupem do Egypta se kvůli poruše speciálu George rozdělila a sejít se měla znovu v přístavu v Alexandrii.

Tomáš Vaňourek v  reportáži komentuje další dobrodružství Expedice Z101, která jede po stopách Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Postřehy se tentokrát týkají egyptských aut a stěžejní je informace o tom, že během cesty speciálu George do Alexandrie, kde si ho měli cestovatelé vyzvednout, ho zloději doslova „očesali“.

George je tedy bez všeho, co ho dělalo speciálem a bude opět určitý čas trvat, než ho cestovatelé dají dohromady. To zasáhne nejen časový harmonogram cesty, ale i rozpočet.

„Nenecháme se tím zlomit. Vzorem nám jsou Jiří s Mirkem, kteří stáli v mnoha podobných situacích, nikdy je to nezlomilo a pokračovali dál,“ komentuje situaci Tomáš Vaňourek.

Vše o cestě Expedice Z101 najdete na https://rozhl.as/ExpediceZ101.

autoři: Pavel Vacek , rvorlova
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.